Wpis z mikrobloga

Mam pewne wątpliwości jeśli chodzi o pas ruchu dla rowerów. Jak zdawałem prawo jazdy to chyba jeszcze takich wynalazków nie było i nie chciałbym wyjść na debila więc jak to formalnie jest jeśli jest obok na jezdni pas dla rowerów i jest już blisko przejście dla pieszych bez sygnalizacji to jak rozumiem również nie można wyprzedzać przed i na przejściu dla pieszych? Trochę to irytujące biorąc pod uwagę raczej sporą różnice prędkości. A może jest inaczej niż ja to rozumiem? Wydaje mi się, że nie można ale wolę zapytać niż robić z siebie durnia XD

#prawojazdy #praworuchudrogowego #ruchdrogowy #wroclaw
mateusz - Mam pewne wątpliwości jeśli chodzi o pas ruchu dla rowerów. Jak zdawałem pr...

źródło: images

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

przepisy ci jasno definiują że rower to coś co nie przekracza 90 cm szerokości


@Darth_Gohan: Rower trójkołowy bez problemu mieści się w tej szerokości. Poza tym istnieją też wózki rowerowe, które mogą 0.9m przekroczyć - one także mogą korzystać z DDR i pasów dla rowerów.

Z tym DDR i pasem dla rowerów to bym uważał bo u nas mistrzowie infrastruktury potrafią odwalać takie klocki, że sami nie wiedzą co
  • Odpowiedz
Rower trójkołowy bez problemu mieści się w tej szerokości. Poza tym istnieją też wózki rowerowe, które mogą 0.9m przekroczyć - one także mogą korzystać z DDR i pasów dla rowerów.


@Hirunkan:

zgodnie z art. 16 ust 5 Prawa o ruchu drogowym kierujący wózkiem rowerowym, podobnie jak kierujący rowerem, pojazdem zaprzęgowym motorowerem, wózkiem ręcznym oraz osoba prowadząca pojazd napędzany silnikiem są obowiązane poruszać się po poboczu, chyba, że nie nadaje się ono do jazdy lub ruch pojazdu utrudniałby ruch
Darth_Gohan - >Rower trójkołowy bez problemu mieści się w tej szerokości. Poza tym is...

źródło: a1

Pobierz
  • Odpowiedz
Ale ustawodawca na to nie pozwala, bo nie da się przewidzieć czy kierowca który najedzie taką linię wie co robi i czy zrobi to w sposób bezpieczny.


@Hirunkan: Czyli co? jak sie traktor wykrzaczy na podwojnej ciaglej to grzecznie czekasz na policje i nie omijasz?

Nie powiesz mi przeciez ze lamiesz przepisy i jednak omijasz przekraczajac podwojna
  • Odpowiedz