Wpis z mikrobloga

#ukraina #putin #sikorski2025 #tusk #rosja #wojna #polityka

Przypominam co w książce P. Anny Applebaum pt. "Wybór" Premier Tusk opowiadał o Putinie.

"Zawsze uderzała mnie jego dziwna nieśmiałość i brak pewności siebie w relacjach z innymi liderami"

"Monotonny, ponury i nużący monolog. Wyuczona, zapewne powtarzana już wielokrotnie przemowa o tym, jak potężna jest Rosja i jak szybko może zniszczyć każdego sąsiada"

"Ale w jego głosie słyszałem też pretensję, może nawet żal, że ma tyle rakiet, a i tak wszyscy wkoło się stawiają". Putin był w tamtym okresie dla Tuska "imitacją dyktatora, człowiekiem bez charyzmy i wewnętrznego żaru".

Jak mówił, nie zna nikogo, kto wszedł w bliższe, osobiste relacje z Putinem. – "Powodem nie jest chyba jego wyuczona i intencjonalna asertywność, tylko głębokie wycofanie i brak naturalnej empatii. A to w połączeniu z rakietami musi lekko niepokoić" – oceniał Tusk

"Sprawia wrażenie trochę stremowanego i nastroszonego"

W opublikowanym w "Wyborczej" fragmencie rozmowy Tuska z Applebaum przewodniczący PO analizował również mowę ciała Putina. – "W czasie spotkań, nawet tych w cztery oczy, Putin sprawia wrażenie trochę stremowanego i nastroszonego. Tak jakby ciążyła mu świadomość, że ma reputację prostego siłowika z KGB-owską przeszłością" – mówił Tusk. Prezydent Federacji Rosyjskiej ma, zdaniem Tuska, "przykrywać kompleksy wystudiowaną arogancją".

– Jeszcze kilka lat temu na każdym spotkaniu tête-à-tête z kamerami siadał w bardzo charakterystyczny sposób – zauważył Tusk. Przewodniczący PO podał tutaj przykład spotkania z Putinem w Davos. – Byłem w lekkim szoku, kiedy usiedliśmy na jakichś krzesłach. To znaczy, ja usiadłem, a on się niemal położył. Jednocześnie jego twarz i jego ręce mówiły: czuję się źle, niepewnie – wspominał Tusk.

W wywiadach inni przywódcy mieli często podobne spostrzeżenia. Krótko mówiąc Putin to zakompleksiony karzeł którego dręczyli w szkołach. Bardzo niebezpieczna postać, słaba jednostka.
Filjan - #ukraina #putin #sikorski2025 #tusk #rosja #wojna #polityka

Przypominam co ...

źródło: obraz_2024-08-13_142454585

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Filjan: widzę, że kogoś zabolały słowa, że psychoanaliza w wykonaniu Tuska na podstawie wydarzeń sprzed 12 lat, kiedy starał się utrzymywać przyjazne stosunki z Rosją, to bzdura dla naiwnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@galicjanin: Nihil novi sub sole. Takich w r0sji lubią. Inny przykład - Stalin. Typ niemal przegrał wojnę z Niemcami, gdzie Niemcy też zachowywali się jak stado baranów, bo na czele mieli innego zarozumiałego dzbana (uczciwie, to Hitler aż tak głupi nie był, ale ustrój, który stworzył, nie sprzyjał rozumowi).
  • Odpowiedz
@Cipkozaur: Oj, uważaj, bo się zaraz przejmę opinią jakieś totalnego randoma o ksywie "cipkozaur". Spływaj na
#czarnolisto byczq.

Jakbyś trochę znał historię, to wiedziałbyś, że "dzban" to najłagodniejsze określenie dla jegomościów, którzy doprowadzili do śmierci kilkudziesięciu milionów ludzi, kolejne setki milionów wpędzili w nędzę, strach i cierpienie, by następnie strzelić sobie łeb/konać godzinami we własnych szczynach, bo nikt nie przyszedł pomóc, bo za bardzo się bali.
  • Odpowiedz