Wpis z mikrobloga

Obsługa terminala kosztuje, dokładnie tak samo zrobili z gastro i wszystkimi tymi pyszne, glovo i tak dalej, oni biorą potężne prowizje, więc lokale gastronomiczne podniosły ceny, żeby to odbić.
  • Odpowiedz
@sberatel: Miałaby nic nie wykazać ale uprzykrzyć życie przedsiębiorcy. A powodem może być przypuszczenie, że rabat wynika z tego że sprzedający nie księguje wszystkich transakcji i oszczędza więcej na podatkach niż wynosi ten rabat, bo czemu miałby z własnej woli zarabiać mniej?
  • Odpowiedz
przypuszczenie, że rabat wynika z tego że sprzedający nie księguje wszystkich transakcji i oszczędza więcej na podatkach niż wynosi ten rabat, bo czemu miałby z własnej woli zarabiać mnie


@4833478: w samo sedno, widząc ten napis już od razu spodziewam się jakiegoś świstka typu "rachunek kelnerski" zamiast paragonu
  • Odpowiedz
@4833478: dlatego woli zarabiać miej? by mieć gotówkę w obrocie, sporo zaopatrzeniowców daje rabaty za szybką płatność gotówką po za tym ma pieniądze by robić zakupy świeżych towarów od ręki , po za tym obsługa bezgotówkowa niestety nie jest za darmo.
  • Odpowiedz
@Grzegorz05: i cyk kontrola od dostawcy terminala, bo to łamanie regulaminu, kara większą niż zysk, na koniec rozwiązanie umowy i brak możliwości płatności kartą w ogóle. A bez płatności bezgotówkowych życzę powodzenia xD Ha tfu na takich januszy
  • Odpowiedz
@4833478: czas stracony na dojazd do banku i wierz mi w rachunkach firmowych wypłat nie jest za darmo plus potrzeba awizowania wcześniej większych kwot. Jak ktoś chce dawać rabat to niech daje g---o ekspertom z wykopu do tego.
  • Odpowiedz
czas stracony na dojazd do banku i wierz mi w rachunkac


@sberatel: ale po co ma jeździć do banku i czemu ma wypłacać gotówkę z konta firmowego, a nie prywatnego?
  • Odpowiedz
@Grzegorz05 To mi się nie podoba!

Zapłacę gotówką jak mi dacie paragon!
Jestem właśnie nad morzem i jak wspominam ze chce paragon to zaczyna się wywracanie oczami.

Najlepsza była baba w ogormnym sklepie, ktora mówi że nie ma kasy fiskalnej ale może mi kartkę wypisać xD
  • Odpowiedz
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/informowanie-o-cenach-towarow-i-uslug-18109812

W miejscu sprzedaży detalicznej i świadczenia usług uwidacznia się cenę oraz cenę jednostkową towaru lub usługi w sposób jednoznaczny, niebudzący wątpliwości oraz umożliwiający porównanie cen.


abstrachując czy typ wystawia paragony czy nie - to jest takie samo zagranie jak promocje w biedronce. inna cena kartą, inna gotówką, inna we wtorek a inna przy zakupie sześciopaka harnasia w koszyku. tfu.
  • Odpowiedz
@elberet rabaty przy kasie czy to za płatność gotówką, czy za posiadanie karty lojalnościowej są jak najbardziej zgodne z tymi przepisami, natomiast nie można w drugą stronę - dawać dodatkowych opłat, za np. płatność kartą.
  • Odpowiedz