Wpis z mikrobloga

Jak to jest, że ruskie onuce 'pamiętają' rzeź wołyńską (oczywiście jak najbardziej straszną zbrodnię) będącą lokalnym zatargiem podsycanym przez Niemców, a paktu Ribbentrop-Mołotow, wymordowania całej polskiej inteligencji w Katyniu przez orki i gwałcenie wyzwoleńcze sporej części polskich kobiet to już nie bardzo?
Jak bardzo trzeba mieć wyprany mózg?

#ukraina #rosja #wojna #konfliktynaswiecie
  • 89
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@angelofdeath007: Ale mnie to gówno obchodzi co oni robią sobie wewnątrz. Obchodzi mnie to co my możemy w tym kontekście zrobić, więc naszej strony powinna być sztama na czas wojny i tylko tyle, tym bardziej, że mimo wszystko jesteśmy trochę dalej jako społeczeństwo w krytycznym spojrzeniu na naszą własną przeszłość (oczywiście wykluczam tu nacjoloskich kretynów). Dawno nie żyjące trupy, czy ci się to podoba czy nie, już nie zmartwychwstaną, a
  • Odpowiedz
wymordowania całej polskiej inteligencji w Katyniu przez orki i gwałcenie wyzwoleńcze sporej części polskich kobiet to już nie bardzo?


@Heer88: to smutne że wykopki pamiętają tylko o Katyniu, który był tylko fragmentem ruskich zbrodni tamtego okresu a zapominają np. o "operacji polskiej nkwd" gdzie kacap wymordował 100K Polaków strzałem w potylicę za bycie Polakami a setki tysięcy zesłał do gułagu na powolną śmierć w obozach śmierci.
  • Odpowiedz
  • 0
@mike100: ja podalem tylko kilka przykladow. Wiekszosc onuc nie potrafi przeczytać więcej niż kilka zdań złożonych, a mam wymagać posiadania wiekszej wiedzy historycznej?
  • Odpowiedz
@Heer88: Ogólnie to nie da się przecenić #!$%@?ństwa zbrodni katyńskiej. Naprawdę nie ma takich słów i nawet nie trzeba sięgać do wcześniejszej historii zatargów z Rosją, bo przez sam Katyń każdy Polak mający jakiekolwiek sumienie ma paliwo do niechęci do tych barbarzyńców przez kolejne 200 lat.

Liczba ofiar, ranga ofiar, fakt że byli jeńcami wojennymi, fakt że to oni pochodzili z napadniętego kraju, a nie byli jeńcami z kraju atakującego,
  • Odpowiedz
@Heer88: jeszcze niedawno te orki byli nazywani przez prominentnych polityków lewicy i duza czesc spoleczenstwa wyzwolicielami, a pomniki tych #!$%@? były w każdym mieście wojewódzkim. Ja tam jebię kacapow pod każdą postacią bo historia z Ukraina to nie tylko Wołyń. Dziś mamy wspólny interes, ale kacap to kacap i zobaczymy co przyniesie jutro
  • Odpowiedz
a mam wymagać posiadania wiekszej wiedzy historycznej?


@Heer88: () wiem że to syzyfowa praca ale trzeba przynajmniej próbować ich edukować a do tego zbrodnia NKWD jest wspaniałym argumentem
  • Odpowiedz
  • 4
@Heer88 zsyłki na Sybir, mordowanie ludności cywilnej, mordownie polskich patriotów, obławy augustowskie i inne akcje. Moskal za sąsiada, to najgorsze co w historii spotkało Polskę
  • Odpowiedz
@Heer88: Jak to nie jest, że tacy użytkownicy marginalizują rzeź Wołyńską przez inne wydarzenia dużo mniejsze skali albo łączą bardzo wiele niezależnych wydarzeń tylko po to, żeby wykazać iż rzeź Wołyńska nie była taka zła i najlepiej zamknąć temat, chyba, że jesteś ruską onucą.
  • Odpowiedz
Do lat 90 ruscy 'upamiętniali' te miejsca zbroni jako miejsce spoczynku ofiar faszyzmu.


@Heer88: Ale to samo robi Rosja teraz z Ukrainą. Pieprzy narrację dla upośledzonych, że walczy z faszyzmem. Im się coś od wódki #!$%@?ło w głowach, że to II wojna światowa i oni nadal z faszyzmem walczą.
  • Odpowiedz
@Heer88: I oczekujesz, że ktoś będzie robił za kalendarium i przypominał każdą jedną zbrodnię przeciw Polakom? I nie rozumiesz, że olbrzymia pomoc jakiej Polska udziela Ukrainie podkreśla wręcz potrzebę wyjaśnienia tej sprawy? Ukraina jedyne co potrafi to donosić na Polskę jak coś jej nie pasuje i śmieje się w twarz z tych, co chcieliby zamknięcia tej sprawy.
Tacy jak Ty robią z Polaków idiotów, tylko tego nie rozumiesz... No i
  • Odpowiedz
  • 0
@razzor91: takie rzeczy powinno się załatwić już po wojnie, a nie w jej trakcie. Tu musimy solidarnie stanąć jako zachód przeciwko ekspansyjnej polityce rosji
  • Odpowiedz
@Heer88: Ale Państwo, jakiekolwiek na świecie to nie jest procesor jednowątkowy. Tak naprawdę, wystarczyłaby deklaracja, że po zakończonych działaniach zbrojnych Polacy mogą dokonać ekshumacji ofiar, godnego pochówku itd. itd.
Przecież Ukraina dalej funkcjonuje jako państwo, może to ogarnąć.
Tylko Ukraińcy tego nie chcą, bo po co? Żeby świat się dowiedział, jakimi zwierzętami byli i pod tym względem nie różnili się niczym od Rosjan? No i potem przychodzi taki ktoś jak
  • Odpowiedz
Jestem świeżo po lekturze trzech tomów "Europy" Davies'a i myślałem żeby napisać kilka przykładów zbrodni na przestrzeni dziejów, analogicznych do rzezi wołyńskiej (nie jest to zbrodnia bezprecedensowa) ale musiałbym #!$%@?ć taką ścianę tekstu, przez którą i tak by nikt nie przebrnął, dlatego zachęcam każdego do lektury i wyciągnięcia wniosków.
Mogę za to napisać z pełnym przekonaniem, że w całej swojej historii nie wycierpielismy więcej niż za sprawą ruskich i w tej kwestii
  • Odpowiedz