Wpis z mikrobloga

Jak to jest, że ruskie onuce 'pamiętają' rzeź wołyńską (oczywiście jak najbardziej straszną zbrodnię) będącą lokalnym zatargiem podsycanym przez Niemców, a paktu Ribbentrop-Mołotow, wymordowania całej polskiej inteligencji w Katyniu przez orki i gwałcenie wyzwoleńcze sporej części polskich kobiet to już nie bardzo?
Jak bardzo trzeba mieć wyprany mózg?

#ukraina #rosja #wojna #konfliktynaswiecie
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

no ale ja właśnie mówię o latach 90. Jelcynie, stowarzyszeniu Memoriał itp., a nie o czasach sowieckich.


@chromypies: Dzisiaj Memoriał jest zakazany, a narracja jest taka jak dawniej. Międzynarodowo mówili jedno, a u siebie i tak cały czas uczyli, że to zrobili Niemcy albo o antykatyniu.

Btw, nie znalazłem nigdy transkrypcj, ani jakiegokolwiek cytatu wskazującego, że Jelcyn za cokolwiek przepraszał.
  • Odpowiedz
@Heer88: Wydaje mi się że spora część onuc po prostu uważa, że "To nie nasza wojna" bo walczą w niej dwa Państwa które nie są nam przyjazne. Nie żebym się zgadzał, po prostu jest jakaś tam logika w tym, że nie ma sensu oceniać które państwo jest bardziej nieprzyjazne: jest nieprzyjazne więc mu nie pomagamy.
  • Odpowiedz
@Heer88: nigdy nie słyszałem, żeby ktoś kto pamięta o Wołyniu, negował pamięć o Katyniu i używał komunistycznego kłamstwa, że to Niemcy tam mordowali.

Plus pragnę nieśmiało przypomnieć, że Ukraińcom bardzo mocno pomagamy i jak nie potrafimy wymóc na nich przyznania się do rzezi wołyńskiej i ekshumacji to słabo widzę, jak skorzystamy na odbudowie Ukrainy.
  • Odpowiedz
@Heer88: Jak trzeba mieć wyprany mózg, aby ludobójstwo dokonane przez UPA nazywać lokalnym zatargiem?

A co do twojego pytania, to oczywiste jest, że w Rosja działa na polaryzację UA i PL, a jednocześnie rosyjską wersją historiii jest bardzo mocno alternatywna, tak aby Rosjanie byliby przekonani o swej wyższości moralnej nad innymi, co jest zabawne, bo są ostatnim barbarzyńskim krajem w Europie.
  • Odpowiedz
@Heer88: szukasz kto jest większym #!$%@?? oni wszyscy siebie warci, przecież czy to sowieckie nkwd czy upaincy to polacy i tak umierali, wszystkie te wschodnie gówna z cyrlicą patrzą na polskę od zawszę z zazdrością
  • Odpowiedz
według ukrofili na Wołyniu mordowali niemcy


@Stabilizator: Kto tak pisze? Co ty #!$%@?. Wymyślasz - większość wykopu jest za Ukrainą, ty określasz większość jako ukrofili a jeszcze nie widziałem żeby ktoś pisał że to Niemcy na Wołyniu mordowali.
To pokazuje skalę twoich kłamstw i manipulacji ruskie ścierwo.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Heer88 Dzieje się tak z bardzo prostej przyczyny. Rosjanie są uczeni historii w szkołach w taki sposób by dobrze pamiętać tylko te dobre strony Imperium Rosyjskiego czy ZSRR. To nie jest tak, że nie mają żadnej wiedzy o historii swojego kraju. Mają bardzo dużą, lecz ministerstwo tak wybiórczo ułożyło program nauczania że ich wizja świata i historii jest zupelnie inna niż nasza. O niektórych wydarzeniach czy postaciach w ogóle nie wiedzą.
  • Odpowiedz
  • 0
Gdyby nie działania garstki ludzi, nigdy by nawet nie wyciekły dokumenty kto jest odpowiedzialny za zbrodnie


@Heer88: no patrz, to jak teraz z Wołyniem xDDD

a nazywanie tego ludobójstwa jako "lokalny zatarg" świadczy że jesteś chamskim trollem
  • Odpowiedz
@Heer88: zabawne że nigdy nie widziałem hasła w stylu : "rabacja galicyjska- pamiętamy" ale to najwidoczniej nie pasuje do czarno białej narracji i słabo się robi na tym kapitał polityczny
  • Odpowiedz