Wpis z mikrobloga

Ej mam takie pytanko od znajomego. Agencja pracy (zresztą tam większość robi przez agencję dzięki czemu mają 1 poranna zmianę a nie 3) podpisany ma z nim umowę o pracę tymczasową na najniższą i tak zwykle robił 160h to mu tyle dawali zrobił 168 to mu dali za to. Co dalej przyszedł lipiec zrobił 184 a te #!$%@? mu dały kasę jak za 160h!!! 500zł upiertolone... Bo tak... Co byście zrobili na jego miejscu i co mu poradzić???? #praca #agencjepracy #januszebiznesu #oszustwo #wykopefekt #zalesie #wygryw #przegryw #wykop
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sols a jak ma w umowie? Czasem okres rozliczeniowy nadgodzin to 3 miesiące lub pół roku. Jeszcze inną kwestią jest, że nie ma urlopu i nadgodziny będą zamienione na płatne wolne. Największe skur...stwo to widziałem w jednej firmie. Kolega się cieszył, że ma tyle nadgodzin, że będzie druga wyplata... Okres rozliczeniowy to było pół roku. I na końcu listopada wysłali go na wolne, by nie płacić nadgodzin. Jest to jakiś tam
  • Odpowiedz
@sols: jeżeli masz umowę o pracę i masz wpisaną stawkę, to niezależnie od tego ile miesiąc ma dni roboczych - dostajesz tyle samo. Tak działa UoP. Jeżeli byłby na rozliczaniu godzinowym, to wtedy wypłata jest zależna od ilości godzin, a tutaj tak najpewniej nie było.
Powiem więcej - nadgodziny w miesiącu z większą ilością dni pracujących są mniej warte. Ja za 8,5h w lipcu (23 dni) dostałem tylko 3 dychy
  • Odpowiedz
@sols: co :D Ale tak działa umowa o pracę. Musieli to przecież jakoś uśrednić
Zakładając, że w danym roku jest średnio 21 dni pracujących w miesiącu, to jeżeli w lipcu jest 23 dni, to masz dostać więcej wypłaty, a jak w listopadzie jest 19 dni, to masz dostać mniej wypłaty?
  • Odpowiedz
@sols: Tak.
Choć jak dla mnie to jest błędne myślenie - dostał tyle ile było na umowie, więc nic mu nie przepadnie, bo tak naprawdę tych 500zł nie zarobił. Zarobił najniższą i tyle dostał, niezależnie ile godzin przepracował. W listopadzie będą 152h, to wtedy dostanie tyle samo co teraz.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@krystekw2: to nie warto być w pracy skoro się siedzi za darmo czyste sk...o. Trzeba sobie liczyć 20 dni roboczych i brać wolne i UJ.
  • Odpowiedz
@sols: pierwsze zatrudnienie i przekonujecie się że w praca nie zawsze jest kolorowa?
W czasach kiedy pracowałem na UOP na rozmowach poruszałem kwestie płatnych nadgodzin, i normalnie co miesiąc miałem płacone za wszystko ponad standard.
  • Odpowiedz
@sols: Stawka moze byc miesieczna, moze byc godzinowa.
Miesieczna jest co miesiac taka sama.
Wszystko jest w umowie.

Teraz miesiac ma 22 dni robocze to czuje sie oszukany, inny bedzie mial 19 to powie ze zyskal, a wyplata zawsze bedzie taka sama.
  • Odpowiedz