Wpis z mikrobloga

CzeΕ›Δ‡ wszystkim! πŸ‘‹ Nazywam siΔ™ Krzysztof i reprezentujΔ™ kampaniΔ™ Stop Destroying Videogames (europejski odΕ‚am Stop Killing Games) w Polsce.

https://www.stopkillinggames.com/eci
Serdecznie zapraszam Was na AMA odnoΕ›nie kampanii, ktΓ³re odbΔ™dzie siΔ™ w przyszΕ‚y czwartek (15.08.2024r.) o godzinie 14:00

Akcja polega na tym, by powstrzymaΔ‡ proceder, w ktΓ³rym wydawcy sprzedajΔ… gry klientom, a potem poprzez wyΕ‚Δ…czanie serwerΓ³w tych gier sprawiajΔ…, ΕΌe nie da siΔ™ w nie juΕΌ nigdy zagraΔ‡. Chcemy, by wtedy wydawca zapewniΕ‚ moΕΌliwoΕ›Δ‡ dalszego grania (np. offline, albo poprzez danie moΕΌliwoΕ›ci hostowania wΕ‚asnych serwerΓ³w) w momencie gdy oficjalnie zakaΕ„cza support. Lubicie mΓ³c dalej graΔ‡ w kupione gry, prawda? ( Ν‘Β° ΝœΚ– Ν‘Β°)

Do tego potrzebujemy zebrać 1 milion podpisów od obywateli UE pod petycją bezpośrednio związaną z europarlamentem, by wraz z nimi opracować prawne rozwiązanie problemu. Zapewne część z Was pomyśli, że to bardzo duża liczba, i ma absolutną rację. Nie pocieszy tej części też fakt, że statystycznie część głosów jest odrzucana jako nieważne, więc w praktyce potrzeba nam 1,2-1.3 miliona. Mamy na to rok. Jesteśmy pewni, że jest to osiągalne, ale nie bez Waszej pomocy!

Od startu kampanii w zeszΕ‚ym tygodniu zebraliΕ›my ponad 210 tysiΔ™cy.

Problem jest dość złożony, i łatwo o mylną interpretację, stąd AMA może pomóc rozwiać wszelkie wątpliwości. Odpowiem na wszelkie pytania związ. z kampanią, w tym też te techniczne. Nawet jeśli będzie ich lawina.

Do zobaczenia!
_Krzysztof - CzeΕ›Δ‡ wszystkim! πŸ‘‹ Nazywam siΔ™ Krzysztof i reprezentujΔ™ kampaniΔ™ Stop D...

ΕΊrΓ³dΕ‚o: AMA_header

Pobierz
  • 86
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bukimi cóż, kupując gierki na np. Steamie, nie kupujesz gry a dostęp do niej. Było już wałkowane, nie wiem co by się musiało stać by to się zmieniło. Zawsze są jeszcze repacki.
  • Odpowiedz
@Seif: @Adrien ale wiecie że po wyłączeniu oficjalnych serwerów wystarczy udostępnić społeczności pliki serwerów gry żeby społeczność sama sobie postawiła serwer i już developer nic za to nie płaci, a gracze dalej mogą grać.

To jest jak najbardziej do zrobienia i jest duΕΌo gier ktΓ³re majΔ… rozbudowane serwery tworzone przez spoΕ‚ecznoΕ›Δ‡ ktΓ³re czΔ™sto sΔ… lepsze niΕΌ te oficjalne bo fani i pasjonaci bardziej siΔ™ starajΔ….
  • Odpowiedz
@Hmrogrz: no dobrze, to jest spoko rozwiązanie, ale związane z udostępnieniem licencje - nawet jeżeli kod nie został otwarty - musiałyby przez danego wydawcę zostać zmienione na takie, które pozwalają użytkownikom swobodnie udostępniać pliki między sobą, a w dodatku musieliby wtedy wyłączyć wszystkie dostępne modele biznesowe osadzone w kodzie serwerowym.

Niby to robota głupiego, każdy może tak zrobić i po prostu skompilować ponownie kod, ale żeby to zrobić, trzeba najpierw
  • Odpowiedz
@Adrien: Ale przecież napisał, że w gry powinno się moć grać też offline, lub móc postawić prywatny serwer. Kiedyś to było standardem.
Miałem tak z all orks must die 2. Pobrałem gierkę na epicku i okazuje się, że nie mogę zagrać kampani offline. Bo wydawca zablokował taką możliwość.
  • Odpowiedz
@Seif: no właśnie dlatego że wydawca się nie chce to UE może ich do tego zmusić poprzez petycję obywateli. Oczywiście że producent gry mniej przez to zarobi, no ale w wielu branżach przepisy wymuszają na firmach różne rzeczy. Pasy i światła w samochodach, stosowanie odpowiednich nawozów w rolnictwie itd. Więc i to można uregulować. Już na poziomie planowania serwera będą uwzględniali to że w przyszłości będzie trzeba go oddać fanom.
  • Odpowiedz
@Seif: To jest incjatywa w celu zmiany prawa w UE. Po zebraniu wartości progowych europarlamentarzyści mają obowiązek zająć się tym tematem. I jeśli producent będzie chciał sprzedawać gry w UE, to będzie musiał się dostosować.

@JANIEZOLTY To oficjalna strona Unii Europejskiej. To nie jest randomowa stronka z pobożnym apelem o zmiany. Oni i tak Twój pesel mają, włącznie ze wszystkimi innymi danymi. Masz udowodnić, że Ty w swoim imieniu
  • Odpowiedz
@Luffik: Typ sieję dezinformację i w ogóle nie rozumie argumentów kampanii, myśli że kampania ma na celu przekształcenie każdej gry mmo multi w singla XD typ mówi że nie da się mmo przekazać graczom żeby mieli własne serwery a przecież w WOWie każdy sobie może postawić prywatny serwer i to jeszcze mówi były pracownik blizzarda XDDD typ na streamie mówił że kupujesz "doświadczenie" a nie grę XD btw ziomeczek kasuje
  • Odpowiedz
@Luffik: Ewidetnie, człowiek z filmiku nie przeczytał, dokładnie o co chodzi w inicjatywie, i jako że jest gamedeveloperem to zrozumiałe że wolał by aby można było "zamknąć" starsze gry aby nie zabierały przychodu nowym. Wspomniał że "trzeba by utrzymywać serwery w nieskończoność", na przykładzie LoLa. Właśnie w petycji jest dosłownie napisane że nie o to chodzi. Developer po prostu moze udostępnić aplikację serwerową, aby gracze mogli uruchomić serwer na własnych
  • Odpowiedz
@_Krzysztof: A moze zajebiliscie sie tym, ze firmy z branzy gier komputerowych sprzedaja bety? To jest dopiero wal. Placisz nie raz 200 czy nawet wiecej zeby kupic niedorobionego gniota, gdzie firmy traktuja klientow jako testerow. Oczywiscie spora wina jest w tym przyglupow, ktorzy placa za early accessy czy inne testy, no ale powinno sie to uciac.
  • Odpowiedz
@_Krzysztof: a gdybyście tak poszli dalej i podciągnęli pod to wszelkie oprogramowanie? Choćby taki przykład, że starszej wersji photoshopa możesz już nie zainstalować, bo nie da się aktywować klucza, pomimo że wybuliłeś grubą kasiorą na to. I jesteś zmuszony płacić obecny abonament jeśli nadal chcesz korzystać. A w zasadzie ludzi nie iteresują się aż tak grami, a na wszelkie oprogramowanie (w tym gry) możnaby trochę łatwiej złapać też podpisy. Podpisik
  • Odpowiedz
@piotrggg: @Mr-Di o proszę, nie znam typa ale przy wyszukiwaniu info o petycji mi wyskoczył, dobrze wiedzieć jakie ma powiazania :)
Sam też nie interesuje się już grami a wrzucając ten filmik chciałem bardziej zachęcić do zapoznania się z tematem przed podpisywaniem czegokolwiek. Sam zbyt pobieżnie o tym poczytałem, zgadzam się jednak z tym że trzeba uważać z regulacjami narzuconymi przez władze, mogę być one dobre ale mogą też
  • Odpowiedz
Akcja polega na tym, by powstrzymać proceder, w którym wydawcy sprzedają gry klientom, a potem poprzez wyłączanie serwerów tych gier sprawiają, że nie da się w nie już nigdy zagrać. Chcemy, by wtedy wydawca zapewnił możliwość dalszego grania (np. offline, albo poprzez danie możliwości hostowania własnych serwerów) w momencie gdy oficjalnie zakańcza support. Lubicie móc dalej grać w kupione gry, prawda?


@_Krzysztof: ale o jakie gry chodzi, bo ja nigdy
  • Odpowiedz
@_Krzysztof miałem się podpisać po filmie klawiatura, ale zapomniałem. Teraz podpis poszedł.
Jestem zdziwiony jak szybko to poszΕ‚o i ΕΌe podpisuje siΔ™ epuapem.
MyΕ›laΕ‚em, ΕΌe to kolejna bezwartoΕ›ciowa petycja internetowa, a to realna inicjatywa. Tym bardziej, ΕΌe w sΕ‚usznej sprawie - naszych pieniΔ™dzy i wΕ‚asnoΕ›ci.
T.....n - @_Krzysztof miałem się podpisać po filmie klawiatura, ale zapomniałem. Tera...

ΕΊrΓ³dΕ‚o: 0acf1737211445aab281b7043d1b0637

Pobierz
  • Odpowiedz