Wpis z mikrobloga

#litwa #podroze #podrozujzwykopem
O tym że Polacy żyją na Wileńszczyźnie wiedziałam od zawsze, ale to że w samym Wilnie co 5 mieszaniec to Polak a na obrzeżach nawet 76% to mnie zaskoczyło.
Są na wykopie Polacy z Litwy?
Jeśli tak to jak wam się tam żyje?
Ogólnie planuje odwiedzić rejon #suwalki - Kowno - Wilno
Jak ktoś może polecić ciekawe miejsca do zobaczenia (starówkę Wilna na razie tylko mam na liście) lub miejsca gdzie można dobrze zjeść to będę wdzięczna ()
Oltwk93 - #litwa #podroze #podrozujzwykopem
O tym że Polacy żyją na Wileńszczyźnie wi...

źródło: Litwa-polacy

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Pnnn: serio nic ci się nie podobało czy byłeś na 1 popołudniem i nic nie zobaczyłeś ciekawego.
Przed wojną to było top 5 miasto w Polsce, jakieś zabytki powinny tam zostać
  • Odpowiedz
@Oltwk93: nie no nie że się nie podobało, ale pojechaliśmy bo znajomi strasznie zachwalali że druga Praga, ale prędzej ta warszawska :) no i te ceny bardzo mnie zaskoczyły, spodziewałem się bardziej takich jak we Lwowie. Ale przynajmniej to był ostatni wyjazd taki w ciemno na szybko, teraz wszystko sprawdzam
  • Odpowiedz
  • 1
@Oltwk93 od razu powiem jedzenie: Etno Dvaras. Nie zawiedziesz się ani cenowo ani jakościowo. Bywałem na Litwie i będę jeszcze nie raz bo mieszkam na Suwalszczyźnie wiec blisko mam, i zawsze Etno Dvaras.
W Wilnie oprócz starego miasta to cmentarz na Rossach i dzielnicę Užupio - Zarzecze. Plus kościół Piotra i Pawła który jest dalej od starego miasta. Warto też, o czym zapewne wiesz ale w razie czego napisze, do Troków,
  • Odpowiedz
@Pnnn: Czemu miałyby być tam ceny jak we Lwowie? Część UE, nawet waluta ta sama.

Ja bardzo lubię Litwę, ale takie Wilno to z max. 2-3 dni. Trochę pochodzić, zjeść, pojechać do Trok, jak ktoś lubi to dać się ponieść rozlewającej się po kraju modzie na techno ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale jak mówi @Fevx (też pochodzę z Suwalszczyzny hehe) Litwa to głównie natura, reszta
  • Odpowiedz
  • 0
@Oltwk93 zobacz Wiejsieje i jeziora wokół, podobnie jest jak na Mazurach oraz Troki i jeziora wokół. Ja nigdy się nie bawiłem tam w nic związanego z jeziorami, ale zakładam że w Trokach wszystko bardziej ogarnięte. Ale w Wiejsiejach (Vieisieju) też powinno być dostępne.
Przypomniało mi się że warto zwiedzać wieże widokowe. Nie mając dużo do zaoferowania zaczęli moim zdaniem stawiać dużo wież widokowych co było strzałem w dziesiątkę - niektóre wieże
Fevx - @Oltwk93 zobacz Wiejsieje i jeziora wokół, podobnie jest jak na Mazurach oraz ...

źródło: temp_file3002039490379619204

Pobierz
  • Odpowiedz
@Pnnn właśnie jestem na wakacjach w polskich górach i nie widzę, żeby ceny odbiegały od tych na Litwie. W Sydney. Czy Nowej Zelandii. Te 12-13 euro trzeba dać za obiad.
  • Odpowiedz
@Oltwk93 możesz się wspierać mapką z oznaczonymi miejscami: https://pamatyklietuvoje.lt/zemelapis?xmax=27.3194&xmin=20.4254&ymax=58.1266&ymin=52.0105 niestety, jest tylko po litewsku.
U nas kajaki są dość popularne. Sporo osób pływa Wilenką i Wilią. Można też spławiać się Wilią na paddle boardzie. Podobnie jest na jeziorze w Trokach - można płynąć sobie dookoła zamku. W samym Wilnie, to jezioro Balsio, nazywane też Zielonym, czy Balžio. Na tym ostatnim jest możliwość jazdy na nartach wodnych czy desce - są takie
  • Odpowiedz