Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, mam pytanie
W przyszły wtorek kończy mi się umowa o pracę, wstępna na 3 miesiące, której nie zamierzam przedłużać. Nie odpowiada mi stanowisko na którym jestem od wszystkiego, całkowity brak organizacji i wszechobecny chaos. Na moje (i współpracowników również) propozycje wprowadzenia jakichkolwiek zmian jesteśmy ignorowani i wszystko jest idealnie. Otrzymałem umowę w o wiele większej firmie od Września, także o brak pracy się nie martwię.
Zastanawiam się jak to rozegrać w obecnej firmie, mam niewykorzystanych 5 dni urlopowych, nie wiem czy mam czekać do ostatniego dnia i wtedy powiedzieć że chce ekwiwalent, czy zacząć rozmowę już teraz i powiedzieć im że mają wybór - ekwiwalent za 5 dni lub mam wziąć urlop? Czy ten ekwiwalent w 1 przypadku może mi przepaść? Panuje tutaj taki brak organizacji, że koledze o jego wygaśnięciu umowy przypomnieli sobie dopiero po 3 tygodniach jak się wreszcie upomniał

#pracbaza #prawo #praca
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Judzianowski: nie ma opcji, żeby urlop albo ekwiwalent Ci przepadł, kodeks pracy mocno tego pilnuje.
Jak wolisz kasę to siedź cicho, nie wybieraj urlopu. Jeśli Cię nie wyślą sami na urlop - to dostaniesz kasę.
Jak wolisz wolne - to wystaw wniosek i poinformuj ich, że nie będziesz przedłużał umowy.
  • Odpowiedz
@Judzianowski: Zgodnie z przepisami nie możesz rezygnować z urlopu na rzecz ekwiwalentu, więc w terminie kiedy możesz wykorzystać urlop - a obecnie możesz, nie możesz ubiegać się o ekwiwalent. Więc albo bierzesz teraz urlop, albo ostatniego dnia umowy składasz wniosek o ekwiwalent.
  • Odpowiedz
@Judzianowski: przypomnij za tydzień że umowa się kończy i chcesz wiedzieć na czym stoisz. Jak przedłużą to podpisz i automatycznie i dalej wypo zgodnie z okresem wypowiedzenia i El Quatro
  • Odpowiedz
Nie rozumiem, dlaczego mam podpisywać i składać od razu wypowiedzenie, skoro i tak nie chce z nimi przedłużać?


@Judzianowski: bo to są właśnie rady debili z wykoppeel tutaj #!$%@? na każdą możliwą ewentualność związaną z pracą jest po prostu BIER ELQUATRO ZIOMUS.
  • Odpowiedz
@Judzianowski: to jakiś głupek nie rozumiejący o czym pisze, nie zwracaj uwagi.

A wniosku o ekwiwalent po zakończeniu umowy nie musisz składać - to się należy na mocy przepisów, ostatnie wynagrodzenie powinieneś dostać powiększone właśnie o kasę za niewykorzystany urlop.
  • Odpowiedz