Wpis z mikrobloga

  • 1
@enron zgadzam się, że nie ma potrzeby aby autokary stały tam cały czas, ale np przywiozły turystów pod Wawel albo stare miasto i odjechały gdzieś dalej, natomiast w takim wypadku też potrzeba miejsca przynajmniej na kilka /kilkanaście miejsc dla autokarów, bo w sezonie zanim te kilkadziesiąt osób wsiądzie lub wysiądzie z autobusu to trochę czasu zajmie, a autobusów będzie zapewne z rana i po południu najwięcej gdy grupy przyjadą i będą
  • Odpowiedz
@January-zwiedza-szpary: o to chodzi z całymi tymi strefami. Im gorsza jest komunikacja tym mniejszą średnicę ma okrąg z którego do centrum dojeżdża się ~1 godzinę (maksimum jakie przeciętna osoba chce przeznaczyć na codzienne dojazdy). A to jest najważniejsza strefa dla deweloperów bo jest najdroższa. Dlatego nowe osiedla potrafią celowo być budowane tak by utrudnić dojazd z innych osiedli albo celowo mają drogi o niskiej przepustowości.

Dla deweloperów najlepiej byłoby w
  • Odpowiedz
@typ53B: to tylko i wyłącznie skok na kase. Trzeba sprawdzić kto zarabia na parkingu dla autobusów turystycznych przy stadionie wisly bo albo jest miejski i zarabia miasto albo jest prywatny i zarabia kolega radnych którzy wpadli na ten pomtysł
  • Odpowiedz
@typ53B to nie jest takie proste. Na Kopernika wielokrotnie stałem bo autobus musiał kręcić na 8 razy, żeby tam w ogóle wjechać. Albo autobus stawał na ulicy blokując absolutnie wszystko bo parking pełen. Ten parking wkurza wszystkich, tylko nie przyjezdnych.
  • Odpowiedz
Ilu jest tych mieszkańców na starym mieście?


@karokrakow: jak się nie mylę było to gdzieś podane i liczba była absurdalnie mała tj coś około 1000. Moi rodzice się w to łapią, ogólnie życie tam to absurd na absurdzie...


@DJ_QBC: ostatnio czytałem że 400, nie wiem na ile to prawda ale było w jakimś artykule wspomniane
  • Odpowiedz
@typ53B: a jakby tak ludzi wysiedlić z centrum miasta i posadzić tam dżunglę albo zalać wszystko wodą, tak jak Hitler chciał zrobić z Warszawą, to dopiero byłoby ekologicznie
  • Odpowiedz
@typ53B: @typ53B co ma do siebie likwidacja parkingu dla autokarów- autokarami tam mniej jeżdżą bądź wcale. Do zmniejszenia ruchu samochodów? Do zmniejszenia ruchu. Tak ogólnie to bym zrozumiał, jednak co ma liczba autokarow do samochodów?
  • Odpowiedz