Wpis z mikrobloga

@MrArdzi w momencie kiedy ja brałem, Millennium miał najlepszą ofertę moim zdaniem. oprocentowanie konkurencyjne, a na dodatek mało gownianych wymogów typu karta kredytowa, 20 transakcji w miesiącu, wpływy na konto minimum 9k miesięcznie, bo inaczej podwyższenie prowizji, płatności kartą na minimum 2k miesięcznie itd… mBank ma dużo takich gowien. w Millennium muszę mieć wpływy 2k miesięcznie na konto i płatności kartą na 500zl, czyli warunki tak małe, że nawet nie muszę
  • Odpowiedz
  • 0
@pyszniarz: Pytam bo wstępnie się rozglądam i znajomi mówią, że były jakieś ukryte rzeczy typu ubezpieczenie czy brak możliwości nadpłat. Chodzi mi o kogoś kto ma czy się wkopał bo niestety u mnie w mieście są banki zamknięte jak kończę pracę, a nie chce brać wolnego i chodzić gdzieś gdzie oferta będzie słaba.
  • Odpowiedz
@MrArdzi:

ukryte

Gdzie ukryte? W skarpecie?

typu ubezpieczenie czy brak możliwości nadpłat

Część klauzur które stosują banki są abuzywne, warto porozmawiać z ekspertem przed podpisaniem umowy czy przypadkiem część klauzur jest nielegalna. Np ta o nadpłatach wydaje się z góry nielegalna
  • Odpowiedz
@MrArdzi: Wszystkie tego typu rzeczy muszą być zawarte w umowie kredytowej - wystarczy ją uważnie przeczytać, a że ludziom się nie chce bo jest "długa" to potem mają "ukryte" rzeczy i są np zaskoczeni tym że rata przy zmiennym oprocentowaniu rośnie a kapitał maleje...

Mi się trafiło że ustne zapewnienia były inne niż to czego potem bank oczekiwał, natomiast nie było to pokryte w umowie więc się dogadaliśmy - natomiast
  • Odpowiedz
@MrArdzi: Idziesz do pośrednika (mFinanse, Expander i podobni), wychodzisz od niego z tabelką z ofertami banków z rozpiską kosztów, rat, opłat (w tym za nadpłaty i ubezpieczenia).
  • Odpowiedz
wymyślaniem z ubezpieczeniami?


@MrArdzi: W przypadku kredytu hipotecznego można spotkać się z ubezpieczeniem nieruchomości, utraty pracy, na życie, pomostowym i niskiego wkładu własnego. Część z nich jest obowiązkowa, część jest elementem ofert promocyjnych. Najczęściej jest to tak przygotowane, że oferty z produktami dodatkowymi, mimo ich kosztu i tak są tańsze od ofert standardowych.

Który bank najlepszy na kredyt hipoteczny, a który unikać?


@MrArdzi: Na rynku funkcjonuje wiele banków,
  • Odpowiedz