Wpis z mikrobloga

@Henson_: mega cope. 90% samotnych mężczyzn popada w samodestrukcyjne zachowania jak alkoholizm dziś coraz więcej n-------i h----d i tym podobne.
Z wielkich osiągnięć jakie można dziś zdziałać to ułożyć sobie gwiazdę śmierci z klocków LEGO
Może jakiś 1% jest predyspowowanych do tego aby całkowicie odciąć się od świata zewnętrznego, zaszyć się w swoim gabinecie na 50 lat i prowadzić badania nad jednym mało znaczącym tematem dla ogółu populacji. ( Oczywiście
  • Odpowiedz
@drobne_na_taryfe: ale kuźwa dopiero teraz mnie olśniło, że narracja blackpilla w niczym się nie różni od tego, czym teraz są karmione kobiety: "dzieci to zło, tylko cię ograniczają", "postaw siebie w centrum, podróżuj, spełniaj się", "mężczyźni to zło, chcą tylko jednego, są twoim obciążeniem", itd.
Przecież w tej książce są takie same zdania, jeden do jednego :D
  • Odpowiedz
@krystekw2: Niby tak, a niby nie. Sporo prawdy dla sporej części małżeństw. Rodzina to ogromne zobowiązanie dla pary. Jeżeli jakaś strona weźmie mniej odpowiedzialności to druga będzie musiała ciężej pracować i ogólnie żyć. No a jeszcze polskie rozwody i jest jak jest.
No ogólnie to pułapka ten bełkot literacki, ale też sporo prawdy tam jest napisane.
  • Odpowiedz
  • 35
@Hetmanow: wiekszosc mezcyzn w maleznstwach robi za woła i pracuje caly dzien i jest beciakiem na ktorego zona sie drze albo ma pretensje bo maz kolezanki zarabia wiecej
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel: Znaczy zgodzę się, że jest to zobowiązanie ale nikt nigdy nie mówił, że jest inaczej. Ale też nie o to mi chodzi.
Redpillowcy w dużym skrócie myślowym narzekają na feminizm, że teraz kobiety stały się niezależne (w tym negatywnym sensie), że zajmują się tylko sobą, że nie tworzą już takich związków jak kiedyś, że nie poświęcają się dla partnera, że chcą tylko czerpać od mężczyzn, poużywać, itd.
A jaka
  • Odpowiedz
@Henson_: samotność jest tak dobijająca, że nic się w życiu nie chce
Największe sukcesy zawodowe i największych pieniędzy dorobiłem się będąc w związku
Teraz już mi się nie chce będąc sam, nie mam motywacji bo i po co?
  • Odpowiedz
@krystekw2: redpill to religia trochę, której odbiorcami są głównie starsi faceci w jakimś stopniu skrzywdzeni na tym polu życiowym i młodzi, którzy mają niepowodzenie. Ogólnie sprzedają mit sprawiedliwego świata- ściana i męski peak smv, rama, itp.
Poużywać i pokręcić talerzami to sobie mogą tylko faceci ze szczytu hierarchii, którzy redpillowych porad nigdy nie potrzebowali lub multimilionerzy. Redpill to takie copium- ułuda, okłamywanie samego siebie.
Niestety prawda jest taka, że ewolucja
  • Odpowiedz
Nie szedłbym tak daleko aby generalizować, że niby wszystkie kobiety są głupie a wszyscy mężczyźni to tytani intelektu i jeżeli czegoś wielkiego nie robią to przez to, że są w związku.

Ale ogólne wzorce takie są, że mężczyźni w związkach to w sporej części (oczywiście nie zawsze) robią za takie zwierzęta gospodarskie do eksploatacji, woły pociągowe i krowy do dojenia. I oczywiście to nie jest obowiązkowe i mają wybór. Ale też jest
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel: nie zgodzę się z tobą, każdy może obracać Talerze i używać, tylko Talerze na swoim poziomie. Jeśli ktoś jest w stanie wejść w stały związek to jest w stanie r----c bez zobowiązań, tylko to trzeba mieć inne podejście
  • Odpowiedz
@Henson_: z ciekawości zachwalania tego przez wykopków kupiłem to g---o udające esej i książkę. To zwykły wysryw osoby, która nie lubi kobiet i tyle. To książka w stylu: "Kobiety som gupie i niemondre a memszczyzni super ale kobiety som tak gupie ze manipulujom menszczyznami ktoszy szyjom dla nich, tak nie mosze jusz byc". Książka sama w swej tezie na początku ma błąd logiczny bo zakłada, że kobiety są głupie, a
  • Odpowiedz
@greenbong: Tylko, że coraz mniejszy procent facetów jest w stanie wejść związek, a nawet trend wśród młodzieży- nastolatków i wczesnych dwudziestolatków jest taki, że chłopak wyglądowo jest o kilka klas wyżej od swojej partnerki- już sama atrakcyjność fizyczna. Kobiety dzisiaj mogą sobie przebierać w facetach, którzy są w stanie głodu. I tak ten rynek matrymonialny wygląda.
Dlatego cały redpill i teoria obracania talerzy tyczy się topki mężczyzn, którzy nie są
  • Odpowiedz
@Henson_: Grafomaństwo i długie słowa mające wiele literek. Przeczytałem całą stronę a nie dowiedziałem się niczego, oprócz tego, że jak bym nie zamoczył to bym odkrył nowy świat. (albo przynajmniej miałbym jakiś klucz, który nie wiem od czego jest)

Jedyne co w tej książce się udało to 16,99 na konto autora, który znalazł frajera.
  • Odpowiedz