Wpis z mikrobloga

#tracking #pocztapolska #poczta #oszukujo

Mam podejrzenia że mój listonosz to cwaniak i złodziej.
Ostatnio dostarczył mi przesyłkę spoza UE, opłaciłem VAT+CŁO+8.5zł , później przy próbie pobrania poświadczenia celnego wyszło że oszukał mnie na 10zl.
Nie dostałem żadnego pokwitowania, nie widziałem nigdzie kwoty którą płaciłem w momencie odbioru przesyłki. W zasadzie słowo przeciwko słowu.
Będę miał kolejne tego typu przesyłki, jak to rozegrać?

teraz mam plan by odpalić dyktafon, opłacić kwotę którą powie i wtedy poprosić o pokwitowanie. Jednak z tego co przeczytałem, nie zawsze listonosz ma pokwitowanie. Podejrzewam że to właśnie mi powie, że to tylko w placówce pocztowej.
Czy może na tym jego tableciku do podpisywaniu jest gdzieś ta kwota?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Ramone: no właśnie tego dokumentu nie mogłem pobrać, bo wpisywałem złą kwotę. Dopiero po zadzwonieniu na infolinię wyszło że mnie wydymał.
  • Odpowiedz
  • 1
@Krzyhuu
Kwotę należności masz umieszczoną na dodatkowej etykiecie na przesyłce. Nakleja to WER, w którym przesyłka została oclona.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@pcela nie było zadnej dodatkowej etykiety. Jedyna etykieta to nadawcza w koszulce. Na pudelku jeszcze dodatkowo mam pieczatke "Opłata" i podpis. W zasadzue nigdzie nie ma WER.

@Ramone zaplacilem 42.5. Powinno być 32.5. Przy probie pobrania poświadczenia idzie z wartością 24zl.
  • Odpowiedz