Wpis z mikrobloga

1) Babiarz dostał polecenie od Kurskiego, żeby przeczytać polityczny komunikat z kartki. Posłusznie przeczytał. Wykopki "Musiał tak zrobić, polecenia przełożonych trzeba wykonywać, bo go zwolnią albo zawieszą.".

2) Babiarz dostał polecenie od Kwiatkowskiego (chyba), żeby nie wrzucać polityki do swoich komentarzy. Nie posłuchał. Wykopki "I bardzo dobrze, nie powinien słuchać, a zawiesili go niesłusznie.".

Powiedziałbym że to drugie polecenie było nawet łatwiejsze do wykonania, bo wystarczyło nie robić nic, ale mniejsza o to. To jak to w końcu komentator powinien się zachowywać wobec swoich przełożonych i ich politycznych poleceń, wg wykopków?

#babiarz #paryz2024 #polityka #neuropa #4konserwy #pytanie #ankieta

Czy komentator sportowy w TVP powinien słuchać poleceń przełożonych dot. komentarzy politycznych?

  • Tak 33.8% (132)
  • Nie 66.2% (258)

Oddanych głosów: 390

lewoprawo - 1) Babiarz dostał polecenie od Kurskiego, żeby przeczytać polityczny komu...
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lewoprawo: cytując prawactwo w dosłownie każdej sytuacji kiedy coś im nie pasuje do narracji i przekazu dnia "no ale to była wyjątkowa sytuacja" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lewoprawo:
1. Żeby uznać komentarz Babiarza za polityczny to naprawdę potrzeba sporo złej woli. Zwłaszcza, że w Polsce nie mamy partii komunistycznej.
2. Babiarz został zawieszony za swoje SKANDALICZNE słowa łamiące zasady moralne TVP, w oświadczeniu nic o neutralności politycznej nie było.
To, że teraz propaganda wyciąga jego zdjęcia i wypowiedzi z czasów rządu PiS to tylko zasłona i próba odwrócenia uwagi. Miał zbyt dobrą pozycję wśród pracowników i widzów,
  • Odpowiedz
@lewoprawo: Idąc tym tokiem myślenia, to nawet jeśli przeczytałby komunikat o zaginięciu dziecka, powodzi, pożarze itd. byłoby to aktem politycznym bo komunikat ten dostał od "jakiegoś oficera politycznego". Myślę, że po takim wytłumaczeniu zgodzisz się, że Twoja odpowiedź, lekko mówiąc, była niezbyt przemyślana.

Wracając do meritum - po Twojej odpowiedzi wydaje mi się, że nie do końca zrozumiałeś moje pytanie. Postaram się więc je zadać w inny sposób. Napisałeś, że
  • Odpowiedz
  • 2
@zyczliwy_anonim: Nie mam teraz dźwięku, ale odczytany fragment brzmi chyba tak:

Proszę państwa, z niezależnych od TVP powodów skoki nie cieszyły się ostatnio może wielkim zainteresowaniem, ale wróciły do domu i od razu jest efekt. A zatem włączajcie telewizory, dzwońcie do rodziny i sąsiadów. Mamy medal!


Da się też na tej kartce zauważyć dopisek "od prezesa i dyr. Marka (Szkolnikowskiego - ówczesnego dyrektora TVP Sport -
  • Odpowiedz
@lewoprawo: Mógłbyś jeszcze raz, na spokojnie, wytłumaczyć w jaki sposób komunikat ten był polityczny? Dalej mi tego brakuje.

Czy zawierał niemądrą implikację (której chyba jednak żadna rozsądna osoba nie odczyta dosłownie) wskazującą, że zwycięstwa skoczków wiążą się z transmisjami w jednej telewizji, tym samym wyższość jednej stacji nad konkurencją? Owszem, jak najbardziej.

Czy widać niezadowolenie Babiarza? Na tyle na ile można odczytać z nagrania, jak
  • Odpowiedz
  • 1
@zyczliwy_anonim: Chwalił TVP, które było w 100% upolitycznione i ściśle powiązane z PIS. Uderzając jednocześnie TVN (niebezpośrednio, ale tam odbywały się pozostałe transmisje skoków), który PIS w swoim przekazie wiązał ze swoim głównym politycznym oponentem. Komunikat był zlecony przez oficera politycznego PIS i idealnie zsynchronizowany z wpisem polityka PIS i prezesa TVP Jacka Kurskiego. Za nim akcję podchwycili inni publicyści i politycy PIS.
No dla mnie to jednak było polityczne,
  • Odpowiedz
2) Babiarz dostał polecenie od Kwiatkowskiego (chyba), żeby nie wrzucać polityki do swoich komentarzy. Nie posłuchał.

Ale to było przed tym nim powiedział "niestety komunizm" czy po tym? I serio, tak was zabolało tak banalnie lekkie potępienie komunizmu?

A jakby powiedział "niestety nazizmu" to by było ok. Taka właśnie choroba psychiczna lewicy.
  • Odpowiedz
@lewoprawo: A to już jest sroga nadinterpretacja związana z Twoimi przekonaniami politycznymi. Nic innego. Nabierz trochę dystansu.

Może teraz ja zadam jakieś pytanie. Wyjaśnij mi, co ten komentarz miał wspólnego z tym, co właśnie działo się na skoczni. Ze sportem?


To było zwykłe (może nieudolne i, jak to teraz młodzież mówi, krindżowe) chełpienie się. Tak jak np. w różnych stacjach podają wyniki oglądalności danego programu informacyjnego (kiedy to program informacyjny
  • Odpowiedz