Wpis z mikrobloga

Przeszedłem ostatnio #gothic2 oraz #gothic jako mag i mogę powiedzieć jedno, jest to zdecydowanie nagorszy build.
Gothica już dawno nie ogrywałem, ale że zobaczyłem na yt wyzwanie z samą magia to też postanowiłem tak zrobić. I tutaj pozytywnie się zaskoczyłem, bo było całkiem przyjemnie, dobre czary które potrafią zmienić rozgrywkę i dobry balans many. Dodatkowo można być niezłym magiem-wojownikiem, a właściwie przy typowej grze nawet trzeba. Tylko jest jeden problem jest bardzo łatwo więc rozgrywka staje się po prostu nudna.
Natomiast Mag w Gothicu II to już porażka, walka jest mało przyjemna, trzeba odciągać przeciwników jak przy mieczu, ale przez długie ładownie czarów i brak obrony walka staje się zwyczajnie frustrująca i nudna.
Ponadto czary nie dają praktycznie frajdy jest tu wręcz regres względem pierwszej odsłony gry jeżeli chodzi o ich zróżnicowanie w działaniu. Dodatkowo jest bezsensowne ograniczenie przy nauce kręgów względem rozdziałów w grze. No i mana, w G1 wolno zschodzi, w G2 bez przerwy trzeba pić miksturki, tu konieczne powinna być umiejętność jej regeneracj.
W G2 magia kończy się tak, że i tak trzeba bić mieczem, a magia to dodatek i cały build staje się słabiutki.
#staregry
Tessadija - Przeszedłem ostatnio #Gothic2 oraz #Gothic jako mag i mogę powiedzieć jed...

źródło: 1000016799

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tessadija: Mi się gra najlepiej magiem w g2.
Może zły build miałeś.
Mi się nie zdarzało, że musiałem jakoś często bić mieczem, czasami użyłem kostura, ale raczej po to, by nie tracić w głupi sposób flaszek many.
Jakby nie było ograniczenia w postaci kręgu na rozdział, to by za łatwo było.
Ale ostatecznie jest to pewnie kwestia subiektywna i mi się gra magiem podoba, ze względu na sposób gry magiem,
  • Odpowiedz
@Tessadija: Gotiki nie nadają się do gry czystym magiem. Spora część misji jest nie do zrobienia samymi czarami co samo w sobie sprawia, że zostaje się magiem bitewnym.
  • Odpowiedz
@Tessadija: W G2NK gralem chyba z 5 razy magiem. I co ciekawe, na początku bardzo mi się podobał ten build, ale z każdym kolejnym runem pod magię, ten build był dla mnie coraz bardziej frustrujący, i nudny a rozgrywka nie dawała mi funu.
I bynajmniej nie nudny z powodu że sama gra mnie nudzi, bo obecnie lecę sobie pod 2h i gra mi się świetnie.
Ale ostatnim razem grając magiem
  • Odpowiedz
@bary94pl a tam pominąć, z bojowca po 5 oklepac każdego xD w returningu to nawet trzeba żeby ten exp na początku wpadał.

Ale brak regeneracji many to patola. Zwłaszcza przy tak skopanych proporcjach many do obrażeń. W jedynce nawet mając 50 many można było te spelle rzucać i rzucać a tu nawet na endgamowej postaci dwa casty deszczu i trza łoić mikstury.
  • Odpowiedz
Dodatkowo jest bezsensowne ograniczenie przy nauce kręgów względem rozdziałów w grze.


@Tessadija: Tak i to jest chyba największa wada Gothica, czyli liniowość, nie można gdzieś się wybrać wycwaniaczyć lepszy sprzęt / czary
  • Odpowiedz
  • 0
@GARN: tak, jednak przy broni konwencjonalnej nie jest to tak odczuwalne przez ciqgły progres i jednak dość duży wybór broni. Natomiast w przypadku czarów zdobywasz jeden krąg, masz dwa nowe przydatne czary i tyle xd, nuuda
  • Odpowiedz
@Tessadija: kiedyś (już nie pamiętam czy w pierwszej czy drugiej części Gothica), na jeziorze była zatopiona wieża i tam wewnątrz kufra była fajna zbroja, więc postanowiłem odwiedzić to miejsce szybciej, niż przewidzieli twórcy, i oczywiście jej tam nie było
  • Odpowiedz