Wpis z mikrobloga

Czy jak się ma tytuł Technika to w USA traktują to jakbyś miał wyższe wykształcenie? Bo na wiki jest
"Innym typem koledżu jest community college, w którym po dwóch latach studiów otrzymuje się tytuł Associate (jego polskim odpowiednikiem jest technik).
Termin college odnosi się w Stanach Zjednoczonych do wyższej edukacji niezależnie od tego, czy kończy się tytułem Associate, czy Bachelor."

#usa #ameryka #edukacja
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xiv7 musiałbyś wystąpić o uznanie dyplomu. Niestety z doświadczenia wiem, że wszystko poniżej doktoratu zrobionego na polskich uczelniach może mieć problemy z uznaniem.
  • Odpowiedz
@xiv7:

Ehhh jak jestes w USA to aplikujesz na pozycje jakie ci się spodobają. Zawsze możesz powiedzieć ze studia zrobisz w trakcie. Podejscie do pracy jest najważniejsza w USA.
  • Odpowiedz
@diszpetri: Żeby moc iść do college'u musisz mieć skończone high school, albo ekwiwalent ( dyplom GED).
Ja bym to widzial tak - high school to odpowiednik szkoły średniej, a dwa lata w collegu to jak studium w Polsce z licencjatem.
Uznają polskie dyplomy, ale wiesz jak to jest -- bronią swojego rynku, bo nagle wszyscy przyjeżdżali by z dyplomami z zagranicy i ich szkoły by upadały.
  • Odpowiedz
@UberWygryw: W prywatnych firmach maja to w dupie. Oferty pracy stanowe, federalne, miastowe zazwyczaj wymagaja wyksztalcenia lub doswiadczenia zawodowego i tego nie przeskoczysz
  • Odpowiedz
Czy jak się ma tytuł Technika to w USA traktują to jakbyś miał wyższe wykształcenie? Bo na wiki jest


@xiv7: Jeśli chodzi o wykształcenie w Stanach Zjednoczonych które musisz mieć żeby cię przyjęli do pracy to bardzo często tak jest, że nawet studiów zagranicznych do końca tam nie traktują jako czegoś pełnowartościowego, ale to jest w ten sposób iż mówią ci masz zrobić to, to i to i cię przyjmują.
  • Odpowiedz