Wpis z mikrobloga

Jest to przekładnia bezobsulgowa nic się nie smaruje itp.

@snorli12: dlaczego w to nie wierzę. Pokaż więcej zdjęć tej przekładni z każdej strony.
  • Odpowiedz
Co oznacza "wycie świst itp" przekładni kątowej w kosie stihl przy pracy zarówno żyłka jak i nożem? Wycie ustaje gdy przekładnia rozgrzeje się albo ma małe obciążenie.


@snorli12: jak dla mnie brzmi to na 90% na łożysko do wymiany.
  • Odpowiedz
zdjęcie poglądowe


@snorli12: to pokaż zdjęcia właściwej przekładni, skąd mamy wiedzieć jak Twoja wygląda?

jak dla mnie brzmi to na 90% na łożysko do wymiany.


@Jarek_P: niby tak ale mi to śmierdzi, że się jej nie smaruje. Bo wszystkie które znalazłem w sieci mają miejsce gdzie się smar wciska. Ale może jest jakaś odosobniona. Jeszcze zastanawia mnie, że świst znika jak się rozgrzeje. Zazwyczaj w łożyskach ten świst
  • Odpowiedz
@ksiak: nie dojdziesz, może jak się rozgrzeje, to się lepiej układa. Łożysko wygląda na łatwe do wymienienia, kwestia zdjęcia segera i wybicia, Nowe kupisz za paręnaście złotych.
  • Odpowiedz
Łożysko wygląda na łatwe do wymienienia


@Jarek_P: tylko które łożysko bo są dwa i pytanie jak chcesz do niego dojść by go wybić bo samo ściągnięcie segera nie daje Ci jeszcze nic. Najpierw bym spróbował tam smaru wcisnąć przez odpowiedni do tego celu przystosowany otwór. Jak nie pomoże to na serwis niech łożyska wymienią bo w katalogu części są rozrysowane tylko może się okazać, że taniej całą przekładnie kupić ale
  • Odpowiedz
@ksiak: Najlepiej oba, to grosze jak Jarek pisał. Wyciągnięcie łożyska to nie jest jakaś wielka magia - nie trzeba wozić na serwis i nie trzeba turbo-specjalistycznego ściągacza - są patenty i różne pomysły. A łożyska to się nie bierze z żadnego katalogu tylko zczytuje kod który jest wybity na każdym i dokupuje gdziekolwiek.
  • Odpowiedz
@snorli12 mialem taka przekładnię ale wymieniłem na zamiennik obsługowy bo się całkowicie rozleciała więc lepiej to naprawić zanim wydasz 300 za oryginał, co do patentu polecam opalarkę bo będziesz mieć problem z rozebraniem, rozbierz co się da i opalarką podgrzewaj obudowę, w ten sposób aluminium się rozszerzy i łatwiej będzie rozebrać
  • Odpowiedz