Wpis z mikrobloga

Mircy z #prawo #perfumy szukam tutaj kogoś obeznanego w prawie kto pomoże mi i innym mirkom w napisaniu pisma do prokuratury o ściganie oszustwa i wyłudzenia danych osobowych. Wrzuciłem wczoraj post o oszustwie jakiego się dopuścił pewien gość z naszego portalu. Nie będę zgłaszać sprawy na policję tylko od razu pismo do prokuratury. Przestępstwo jest ścigane z urzędu i nie odpuszczę temu typowi. Dostanie wyrok. Mamy chętnego na sali? Najlepiej jedno pismo wraz z wszystkimi oszukanymi. #kiciochpyta
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jazdaniebieski2023: Adams ma rację. Nawet jak złożysz pismo do prokuratury, to ona odeśle to na policję celem prowadzenia postępowania wyjaśniającego, a potem podjęcia dochodzenia. Wysyłając do prokuratury tylko wydłużasz ścieżkę, chociaż z drugiej strony masz większą pewność, że ktoś się tym zajmie, bo zgłoszenie na samą policję może się skończyć olaniem sprawy i prokuratura nawet nie będzie wiedziała o zgłoszeniu.
Alternatywą jest samodzielne złożenie do sądu aktu oskarżenia, ale musisz
  • Odpowiedz
  • 15
@weah mi uczynne mirasy wysłały full dane osobowe typa adres w PL i w NL , chciałem robić wjazd na chatę i wtedy się obsral i wysłał kasę spowrotem
  • Odpowiedz
szczęście w nieszczęściu że jest nas wielu. Myślę że jak będziemy działać wspólnie to mamy szanse zrobić porządek
  • Odpowiedz
Zbierzcie dane wszystkich pokrzywdzonych i napiszcie prostymi słowami pismo zatytułowane "Zgłoszenie podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 286 par1 KK". W piśmie opiszcie, że została zaoferowana sprzedaż perfum po przedpłacie, wszystko zostało uzgodnione w korespondencji prywatnej, pieniądze zostały wysłane, po czym sprzedający urwał kontakt i nie wysłał paczki. Dołączcie WYDRUKOWANE screeny z rozmów, z ogłoszenia sprawcy i potwierdzenie dokonania przelewu. Wersję cyfrową screenów i potwierdzenia przygotujcie na płycie najlepiej CD albo na pendrive,
  • Odpowiedz
@jazdaniebieski2023: masz dobry pomysł bo lepiej jest to zgłosić do prokuratury. Nie potrzebujesz nikogo tylko sam opisz sprawę tylko wyszukaj odpowiedni art z kodeksu karnego. Wtedy jak idzie sprawa od prokuratora to nikt nie oleje tematu od razu nekresl że jest więcej poszkodowanych.

I jak widać Mirko nie chroni przed oszustwem wszędzie się już panoszą #$#$&#

Uprzedzam rok lub więcej zabawy
  • Odpowiedz
@jazdaniebieski2023: ale w czym przeszkadza mój komentarz? Rozumiem podczas rozmowy. Ktoś się wtrąca, przerywa i nic nie wnosi ale komentując?
Ja też na wykopie wielokrotnie szukam porad ale jeśli chcesz jak twierdzisz brać się za coś na poważnie to nie oczekuj, że ktoś tu będzie pisał za ciebie akt oskarżenia czy cholera wie co.
Ja oczywiście, że ci nie pomogę bo nie mam wykształcenia w tym kierunku ani nie zamierzam
  • Odpowiedz