Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Są 2 typy ludzi w Polsce, którym zazdroszczę i są to przykłady z życia wzięte wśród moich rówieśników ~30 lat:

1) Posiadanie własnego mieszkania bez kredytu - nawet był wpis na wykopie, że porównywanie samych zarobków nie jest rzetelne, bo trzeba wziąć pod uwagę czy ktoś ma własne mieszkanie czy ma pętle na 35 lat. Ja jestem zdziwiony, że spora grupa osób MA własne mieszkanie ale się nie przyznają.
- Najczęściej była to po prostu decyzja rodziców 20-30 lat temu żeby kupić coś małego w mieście, gdy dziecko dorośnie to będzie miało na studia
- Rodzice (pewnie ojciec z bratem i szwagrem itp) wybudowali dom i sami go kończyli + kupili dawno jakieś mieszkanko i to potem idzie dla dziecka a oni zostają w domu

2) Młodzi posiadający rodzinę za granicą - poza tym, że mają wakacje za darmo to znam wiele osób które robi karierę za granicą przez to że mają już rozeznanie i odeszły im koszty mieszkania czy wyżywienia. Nawet mogli zaczynać od niskich stanowisk bo mieli bezpieczny start. Znam wiele przypadków, że poprzednie pokolenia dziadowały za granicą ale ich dzieci już się wybiły (tzn. rodzice zrobili podwaliny, harowali, zadłużali się, zaczynali biznesy) na tych podstawach które zbudowali rodzice.

#zagranica #emigracja #polska #przemyslenia #mieszkanie #nieruchomosci #dom #wygryw #przegryw #biznes #zarobki #pieniadze #zycie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim czyli nie chce ci się spiąć, zrobić kariery i mieć swojej kasy, tylko lepiej mieszkanie od rodziców i ciocia we Włoszech żeby wakacje też za free mieć. Zazdrość nic nie da.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: wow widzę że odkryłeś właśnie jak działa dziedziczenie - nie tylko majątku ale generalnie know how, że potomek nie musi rozkminiać wszystkiego tylko ma rodzinkę która mu pokaże co i jak, da kapitał itd.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim dzisiaj to ja mając pętlę na jeszcze 27 lat (realna spłata 2036-40), czuję i tak wygryw przed tymi co dzisiaj wynajmują. 5k za metr w wojewódzkim, a dzisiaj tu chodzą 7.5-8.6 za metr.
  • Odpowiedz