Wpis z mikrobloga

#paryz2024 Tak się fajnie bawili. Naśmiewali się z katolicyzmu robiąc swoje karykatury z tymi człekopodobnymi tęczowymi stworkami. Dlaczego przy okazji nie zrobili sobie beki z islamu? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 121
  • Odpowiedz
@ZuluScout: pewnie z tego samego powodu z którego nie robili beki z judaizmu, buddyzmu, zaratrustianizmu, szintoizmu, sikhizmu, bahaizmu, konfucjanizmu... Po prostu ta religie na razie nie narzucają Francji swojej kultury, więc nie ma reakcji
  • Odpowiedz
@Niedobry @Niebadzksieciem wasza lewicowa antyreligijnośc przyćmiła jakiekolwiek szare komórki. Czy tego chcecie czy nie w Europie katolicyzm był motorem napędowym Europy do swego czasu. Radzę wrócić do książek historycznych i przestać być debilem historycznym w imię woke gowna.
  • Odpowiedz
@FPmaster: Z calym szacunkiem dla chrzescijanskiego dziedzictwa Europy. Ale nosz #!$%@?. Swiat poszedl na przod. Minelo z tysiac lat. Wystarczy juz wplywu tej karykatury dawnej instytucji Kosciola.

To raczej Ty wroc do ksiazek. A raczej przestan przesiadywac nad betowymi literkami. Wyjdz z domu.
  • Odpowiedz
@FPmaster Moze czas zrozumiec, ze religia to bajka i kit wciskany przez pokolenia, chyba, ze masz zryty łeb i w wierzysz, ze Maryja urodzila Jezuska bez spermy jako dziewica ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Niedobry a przeczytałeś co napisałem? Była motorem SWEGO CZASU. ja pluje do faktu że ludzie kompletnie ignorują ze kiedyś to była prawda historyczna ze była owym motorem. To że teraz nie jest to doskonale wiem.
  • Odpowiedz
  • 15
@Niedobry: No fajnie by było, ale alternatywa jaką pokazuje te całe postępowe pokolenie jest jeszcze gorsza. Z deszczu prosto do wulkanu. Chyba, że nową europejską kulturą ma być pokazywanie jąder na wizji w pobliżu dzieci i różnego rodzaju dewiacje. Rzeczy kierowane do mniejszości z przekazem politycznym to nie kultura.
  • Odpowiedz
@Niedobry: @TrexTeR ale tu nikt nikomu nie każe wierzyć chodzi o chrześcijanizm kulturowy jakies zasady, wartości jakie chrześcijaństwo ukształtowało w europie przez wieki i dzięki czemu Europa stała się liderem i popchneła świat tak do przodu tu bym głownie protestantyzmowi podziękował w mniejszym stopniu katolicyzmowi . A teraz jakie zasady, wartości są w mainstreamie postmodernizm i podważanie każdego dogmatu, każdej zasady, każdej obiektywnej prawdy nom na podważaniu wszystkiego Europa
  • Odpowiedz
@FPmaster religia jest motorem napędowym, bo to świetne narzędzie do kontrolowania motłochu. Jak prymitywom da się poczucie bycia istotnym to mamy to co PiS #!$%@? przez ostatnie 8 lat. A plebs powinien być szczuty piekłem i zmuszany do postępowania wedle zasad ustalonych przez mądrych ludzi.
  • Odpowiedz
ta religie na razie nie narzucają Francji swojej kultury


@Niebadzksieciem: ale projekcja xD

Ile ty masz lat? 13? Nie pamiętasz ile było zamachów na tle religijnym we Francji w ostatnich latach?
  • Odpowiedz