Wpis z mikrobloga

O, na wykopie co innego, a w sondażach co innego.
Młodzi chcą zakazu #alkohol na stacjach benzynowych (na razie tylko w nocy).
Powoli dochodzi do głowy obywatelom, że alkohol powoduje tylko respawn patusów pod oknami bloków.

Cieszy mnie to, że ludzie zaczynają ogarniać, że alko = patola i zły tryb życia.

Ale będzie skowyt pisowcow i konfederatow, że ktoś im zabrania kupić małpkę na Orlenie XD

"Liczba interwencji służb porządkowych związanych z nietrzeźwością i spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych spadła po wprowadzeniu tzw. nocnej prohibicji. Już po pierwszym roku obowiązywania ograniczeń w sprzedaży alkoholu spadła o 54 proc. liczba udzielanych pouczeń, a także o 29 proc. liczba doprowadzeń do izby wytrzeźwień przez policję. Podobne efekty odnotowała również straż miejska: w 2017 roku strażnicy interweniowali 2043 razy, a w 2021 roku tylko 570 razy, natomiast doprowadzeń do izby wytrzeźwień lub miejsca zamieszkania w 2017 roku było 742, a w 2021 - 582." via oko.press


https://www.rp.pl/handel/art40858561-zaskakujace-poparcie-mlodych-dla-zakazu-handlu-alkoholem

#neuropa #polityka #bekazprawakow #alkoholizm #patologiazewsi #orlen
d4wid - O, na wykopie co innego, a w sondażach co innego.
Młodzi chcą zakazu #alkohol...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@d4wid: prawidłowo, statystyki z Krakowa pokazują, że warto wprowadzać ograniczenia, alkusy dupa cicho.

Według statystyk służb, na które powołuje się urząd, łącznie od lipca do grudnia 2023 r. odnotowano spadek o 47 proc. interwencji policji i o blisko 30 proc. straży miejskiej - w porównaniu do analogicznego okresu w 2022 r., zanim obowiązywała uchwała. W przypadku interwencji policji największy spadek, sięgający 63 proc., nastąpił w sierpniu, wtedy też największą zmianę
  • Odpowiedz
  • 1
@jfrost ale czy dzięki temu jest bezpieczniej bo ktoś nie pije piwa w parku? Czy tylko spadła ilość interwencji że ktoś piję. Bo to różnica trochę. Gdyby można było pić w miejscu publicznym ilość interwencji by też zmalała ale czy było by bezpieczniej? Dla mnie to kiepski wyznacznik czy coś działa
  • Odpowiedz
Popieram, tylko patologia pije alkohol- nie ważne czy to piwo, wino czy wódka . Jak dla mnie to powinni go zakazać całkowicie i wsadzać do więzienia. Hipokryci pomijają kwestie że to jeden z najsilniejszych i najbardziej niszczycielskich narkotyków, gorszy nawet od heroiny bo bardziej dostępny.
Śmieszne jest to że marihuana która nie ma praktycznie żadnych skutków ubocznych i jest w sumie darmowa w wyprodukowaniu, jest zakazana a alkohol który uzależnia fizycznie i
  • Odpowiedz
najmniej chętni zakazu to wsioki z wiosek


@d4wid:
Wyjmij głowę z własnej dupy. Taki zakaz sprawi że mniejszym stacjom przestanie się opłacać być otwartymi w nocy.

Dla osób mieszkających na uboczu to często jedyne miejsce gdzie mogą w nocy kupić jedzenie albo np środki przeciwbólowe.
  • Odpowiedz
nie ważne czy to piwo, wino czy wódka . Jak dla mnie to powinni go zakazać całkowicie i wsadzać do więzienia


@MiniKierownik: Ihmo nierealne. Zrobienie alkoholu w domu jest zbyt proste by to uskutecznić, a patrząc na efekty prohibicji w USA kryminalizacja alkoholu tylko zwiększy konsumpcję
  • Odpowiedz
@Niebadzksieciem napisałem tak prowokacyjnie bo wiadomo że za duża kasa z wódki jest, żeby jej zakazać. Zrobienie marihuany jest jeszcze prostsze, nie trzeba destylować, nie potrzeba odstojników, deflegmatorów, chłodnic itp. wystarczy zerwać i wysuszyć, ewentualnie po włożeniu do słoika otwierać go przez tydzień żeby się wycurringowało i nabrało smaku, zapachu , delikatności
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
Wyjmij głowę z własnej dupy. Taki zakaz sprawi że mniejszym stacjom przestanie się opłacać być otwartymi w nocy.

Dla osób mieszkających na uboczu to często jedyne miejsce gdzie mogą w nocy kupić jedzenie albo np środki przeciwbólowe.


@revente: hahahah czopa ze wsi zabolało.

środki przeciwbólowe.

Ta, środki przeciwbólowe w postaci małpki XD
  • Odpowiedz
Zrobienie marihuany jest jeszcze prostsze


@MiniKierownik: nie mam z tym doświadczenia, ale w sumie widziałem ludzi co sobie coś tam hodują więc pewnie też nie jest to trudne, jak mówisz.

trzeba destylować, nie potrzeba odstojników, deflegmatorów, chłodnic itp.


@MiniKierownik: w sumie by zrobić wino też tego wszystkiego nie potrzeba, wystarczą same owoce i naczynie z najprostszym zaworem jednostronnym. I ewentualnie woda i cukier jak chce się mocniejsze wino
  • Odpowiedz
@kobiaszu: Ogolnie powinno sie zakazac calej niezdrowej spozywki jak alko, fajki, cukier, kawa, czy chipsy. Ale po kolei, rozwiazemy problem alkusow to mozna sie cukrojadami zajac. Nie po to place podatki na nfz zeby ktos sobie tego naduzywal, bo oj piwko takie smaczne, oj czekoladka jaka dobra czy mmm smaczka kawka, a potem leczenie zawalow czy innego gowna... Potem mozna pomyslec jeszcze o sportach ekstremalnych, bo ni to sport ni
  • Odpowiedz
będzie skowyt pisowcow i konfederatow, że ktoś im zabrania kupić małpkę na Orlenie XD


@d4wid: czyli jak chcę móc kupić sobie piwo na stacji to nagle jestem konfedepisowcem? xD

Wam się już tak te wojenki polityczne rzucają na mózg, że bylibyście przeciw leczeniu raka, jakby ktoś z PiSu wynalazł lekarstwo xD
  • Odpowiedz
Czyli nadal większość jest przeciwna.
A wiadomo, że w takim sondażu nie każdy ma odwagę podać odp sprzeczną z intencją pytania.
  • Odpowiedz
Jestem za ograniczaniem dostępności alkoholu, ale tylko pod warunkiem, że pierwszym krokiem tego procesu będzie legalizacja marihuany.
  • Odpowiedz
  • 0
@d4wid: #!$%@? komuniści wy sie zajmijcie w końcu gospodarką, a nie mowieniem innym jak mają #!$%@? żyć xD jak można popierać zakaz czegokolwiek, który jeszcze nie powstał


@kvtasjusz-mgbewe: łeeee komunisci!!! Jak mozecie mi alkohol ograniczac??? MUSZE SIE NAPIC.
Zawodowka pov
  • Odpowiedz
  • 0
@d4wid: czyli jak chcę móc kupić sobie piwo na stacji to nagle jestem konfedepisowcem? xD


@Kajtosz: tutaj często konfederuski z pisowcami płaczą o ten zakaz alkoholu.

Wam się już tak te wojenki polityczne rzucają na mózg, że bylibyście przeciw leczeniu raka, jakby ktoś z PiSu
  • Odpowiedz
  • 0
@d4wid: oddawaj po kawału swoją wolność dla porządku na pewno będzie wszystko ok.


@Sisal: XDDDDDDDD KAWAŁEK WOLNOŚCI = NAPIĆ SIĘ MAŁPKI

ja pierdooleeeee skąd się takie upo bierze na tym portalu.
Was z głównej przywiało przegrywy czy co?
  • Odpowiedz