Wpis z mikrobloga

Mirki, po wczorajszym moim poście o świecącym trycie było trochę pytań o same fiolki i gdzie można kupić, więc robię tutaj osobny wpis "GDZIE KUPIĆ TRYT ŻEBY MNIE NIE OSZUKANO" ...i czemu tak drogo xD

Na początek - nie ma czegoś takiego jak "tani" tryt, to jedna z najdroższych substancji na ziemi, więc ciężko żeby jeszcze tak niszowy produkt jak świecące trytowe fiolki były tanie. Jeśli widzicie coś mega taniego, najprawdopodobniej to fiolka wypełniona nie trytem a zwykłym luminoforem fosforescencyjnym i możecie mi wierzyć - kilkukrotnie w mojej karierze dostałem coś takiego w paczce, więc nie warto kombinować. Przeszedłem już przez wielu sprzedających, kilkukrotnie mnie oszukano, czasem przesyłka zginęła i nie było kontaktu ze sprzedającym więc podaję najpewniejsze źródło któremu można ufać a jednocześnie nie zdziera na cenie.

Kilka rad dla chcących kupić tryt:

1) Odpuśćcie aliexpress, serio nie warto. Przechodziłem przez kilku sprzedawców, ani tanio, ani szybko, ani nic pewnego więc wielkie NIE.
2) Najpewniejszym źródłem do dnia dzisiejszego jest ebay.uk - od czasu brexitu niestety jest ciut trudniej niż kiedyś i trzeba opłacić cło ale od dwóch lat ebay radzi sobie z tym już bez większych problemów, więc podsyłam Wam konkretnego sprzedawcę od którego czasem sobie coś zamawiam jak potrzebuję "na szybko" KLIK - klucz to użycie frazy "ICEATOPE" i tak możecie też szukać trytu na ebayu.
3) #!$%@? w ebay jest to, że przesyłkę liczy często parokrotnie, ale gość ma zbiorczo często klika sztuk i warto w nie celować.
4) Jeśli chodzi o najlepszy stosunek ceny do świecenia, bardzo polecam rozmiar 3x15mm - świeci równie mocno jak rozmiary 3x22.5 i 3x25 a jest tańszy od nich, jednocześnie świeci też zauważalnie mocno od przekroju 2mm które są dość drogie względem tego jak świecą.
5) Pamiętajcie, że najmocniej świecący tryt jest barwy ZIELONEJ. W pierwszym komentarzu podsyłam grafikę z mocami świecenia, bardzo polecam kolory zielony, ice blue, i orange, choć i zółty robi wrażenie. Resztę widziałem na żywo i jest spoko, ale świecą zauważalnie słabiej i trzeba o tym pamiętać
6) Jest jeszcze sklep który dał mi w tyłek, ale jednocześnie daję im drugą szansę i będę pisać jak to u nich teraz wygląda bo zrobiłem nowe zamówienie i zobaczymy. link -> tritiumworkshop

Kiedyś było łatwiej o tryt i cenowo wychodził o wiele przystępniej ale pandemia namieszała na wielu rynkach, jednocześnie brexit dodatkowo dolał oliwy do ognia, bo dwie fajne (i tanie!) firmy które miały fiolki bezpośrednio od producenta w szwajcarii już nie wysyłają trytu na UE bo cło, dokumenty i rzeczywistość, więc jest jak jest.

Parę lat temu samemu próbowałem zdobyć licencję i sprzedawać samemu tryt w PL. Ale możecie uwierzyć jak urząd skarbowy podszedł do tej sprawy i jak bardzo urzędniczki ola'bogały gdy usłyszały o promieniotwórczości xD Jednocześnie nieoficjalną drogą nic się nie kupi bezpośrednio od producenta więc trzeba liczyć na pośredników.
Może kiedyś się uda, cholera wie - nie powiem chciałbym, bo mając dostęp do hurtu chętnie poszalałbym sobie z naprawdę drogimi dziełami, ale zostawiam to na kiedyś :D

Jak ktoś jest ciekawy co robię wbijajcie na:
INSTAGRAM
Polski sklep BIDO
Zagraniczny sklep ETSY

Panowie, pytaliście o tryt w moim wpisie, więc wołam Was :)
@art212 @RopuchYtong @mk321

#rozkminkrzaka #tryt #rekodzielo
bkwas - Mirki, po wczorajszym moim poście o świecącym trycie było trochę pytań o same...

źródło: 20240214-bido 2-176-Poprawione-Szum

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@woskrosenie: fiolka jest akrylowa albo szklana więc zero gięcia - coś o tym wiem, bo w swojej karierze rozwaliłem kilka fiolek przez nieuważność :(
  • Odpowiedz
@bkwas: te kolory to nadal luminofor, widocznie swoje zrodlo uznales za "audiofilski" luminofor jakoś lepiej swiecący.. tryt tylko pobudza emisję
  • Odpowiedz
nie ma czegoś takiego jak "tani" tryt, to jedna z najdroższych substancji na ziemi,


@bkwas: Jak najdroższych, jak paczka trytytek 7zł kosztuje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Parę lat temu samemu próbowałem zdobyć licencję i sprzedawać samemu tryt w PL. Ale możecie uwierzyć jak urząd skarbowy podszedł do tej sprawy i jak bardzo urzędniczki ola'bogały gdy usłyszały o promieniotwórczości xD


@bkwas: jak zwykle szok jak rzeczy w Polsce działają. Jeśli było to legalne i przeszedłbyś jakąś tam kontrolę i wszystkie dokumenty wypełnił to czemu jakieś widzimisię urzędniczki miało jakiekolwiek znaczenie xd

Również dzięki za linki. Kupiłem od
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 1
@Alabazam co do breloczków - kurde szkoda i przykro mi że się rozpadły, odezwij się na PW to się dogadamy co do rekompensaty :D

A co do urzędów, problem był grubszy. Żeby kupować ze Szwajcarii musiałbym mieć licencję na radioaktywne produkty (przynajmniej wtedy tak było) co oznaczało konieczność zdobycia zezwolenia na obrót materiałami radioaktywnymi. Gdy to już masz (a instytut mi odpowiedział, ale sprawa była mocno skomplikowana) nadal trzeba powalczyć z
  • Odpowiedz