Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam zgodę na instalację klimatyzacji typu split (kosztowałaby ok. 4,000 zł z montażem), ale obwarowaną wieloma warunkami, koniecznością przeglądów i demontażu na życzenie spółdzielni, etc. Zastanawiam się, czy nie prościej byłoby kupić przenośny klimatyzator z rurą odprowadzającą (wiem, by nie kupować bezużytecznych klimatyzerów/klimatorów bez rur). Argumenty za:

- kosztuje połowę (ok. 2,000 zł)
- mam małe mieszkanie (60 mkw), więc mniejsza efektywność w stosunku do klimatyzacji split nie powinna być tak odczuwalna (?)
- mam pokoje oddalone od siebie, więc tu mógłbym schładzać kilka z nich, montując uszczelki na oknach w kilku pokojach

Co o tym sądzicie? Jaki model polecacie? #klimatyzacja #klimatyzator #mieszkanie #mieszkania #agd



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam zgodę na instalację klimatyzacji typu spl...

źródło: 40044953-07

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Polecam przełknąć cenę splita i nie próbować półśrodków od których bania huczy, a komfort cieplny jest odczuwalny góra 5 metrów od jednostki, przy której nie da się siedzieć, bo tak hałasuje.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie kupuj przenośnego jak możesz normalną. 3500-4000 to nic za komfort. Demontaż na życzenie to się nie przejmuj, to do malowania czy naprawy elewacji, jak czesto się to dzieje? Weź z dużym zapasem mocy będziesz używał na najniższych ustawieniach, nie będzie hałasować na zewnątrz i w środku. Prądu wezmą podobnie. Polecam postawić na większych gumach niż dają oryginalnie, lepiej tłumią wibracje.
Edyta: Jak pozamykasz okna to temperature będziesz miał
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Przenośne są bardzo głośne i papranie się z uszczelką jest na tyle upierdliwe, że na 100% nie będzie ci się chciało go przestawiać po kilka razy dziennie.
Jeśli nie ma się innej opcji to są lepsze niż brak klimy ale w każdym innym montowałbym split.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim jak przenośna jednostka wyrzuca powietrze przez uszczelkę w oknie to ciekawe którędy powietrze wejdzie do mieszkania? Może z kratki w łazience? Mmmm
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: tu się nie ma nad czy zastanawiać. Bierz splita. 4k zł cena z montażem to najtańsza opcja na splita. Przenośna działa tylko dobrze z drugą rurą i np eberg qubo q40 4 kW z adapterem to już prawie 3k zł. Schłodzi całe mieszkanie bo to mocna klima ale bardzo głośna 55-65 dB. To jest schładzanie powietrza więc po 15 minutach od wyłączenia (przestawienia w inne miejsce) jest już gorąco.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jeśli to Twoje mieszkanie to montuj split,
Jeśli nie Twoje to kup klimatyzator przenośny i wystaw go na zewnątrz np. na balkonie i doprowadź zimne powietrze do pokoju,
Jak nie możesz go wystawić na zewnątrz albo nie chce Ci się go przerabiać na zewnątrz albo na dwie rury to kup wiatrak.
Działanie tego sprzętu zgodnie z instrukcją to żart,
Ja wystawiłem swój na zewnątrz i w salonie 20m utrzymuje
  • Odpowiedz