Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#przegryw #psychologia #autyzm #nerwica #adhd

Wk@#wia mnie bardzo jak widzę że pompuje się wam że jesteście autystami i robi się z was ułomów, ostatnio ktoś wrzucił obrazek i tam były zachowania dziecka z autyzmem i adhd i wszystko wypisz wymaluj to moje zachowania kiedy tylko nie żyję jak normalny człowiek. Co to znaczy "jak normalny człowiek" ?
To znaczy że przebywam w każdym środowisku odpowiednią ilość godzin czasu robiąc dane rzeczy i spełniam swoje je$#5ane potrzeby w takim stopniu jakim potrzebuje. Z każdego braku który trwa dłużej niż tydzień powstają zawsze konsekwencje w postaci objawów fizycznych i psychicznych, mniejszych lub większych, a im dłużej coś trwa tym większe ryzyko powstania jakiegoś mechanizmu radzenia sobie z danym objawem w sposób który może kolidować z normalnym życiem. Dieta , sen, odpoczynek, ruch, tworzenie, budowanie bezpieczeństwa, kierowanie przyszłością itd. cała piramida masłowa, wyobraźcie sobie teraz małe dziecko które zostało wybudzone i potrzebuje mieć spełnione wszystkie te potrzeby ale nie może bo mają robić to rodzice którzy nie robią, nie ma opcji żeby dziecko nie dostało jakiś objawów z tego powodu.

Ostatnio sobie analizowałem zachowania rodziców w domu i to jest #!$%@? dramat, zwierzęta takich warunków nie stwarzają swoim młodym jakie daje większość rodziców. Zwierzak jak ma młode to trzyma je gdzieś w gnieździe albo norze w bezpiecznym i cichym miejscu, a ludzie jak debile z dzieckiem robią rzeczy przeróżne a potem płacz że dziecko jest uparte albo złe, jak ma nie być złe, uparte, zlęknione skoro najbliższe środowisko dokonuje pierwszej zdrady, zadaje pierwszy, ból pierwszy strach pierwsze dręczenie psychiczne w momencie w którym człowiek nie wie jak działa świat, zna tylko prymitywne bodźce.
Jak dziecko ma potem ufać drugiemu człowiekowi skoro najbliższa osoba, pierwsza w życiu robi rzeczy najgorsze z nagorszych? Dużo ludzi zapomina rzeczy z młodości i jakoś udaje im się wyjść na prostą, ale ci którzy mają odnawiane te wszystkie urazy non stop mają dlatego ciągle problemy, jeżeli rodzic nie nadąża z rozwojem swojego dziecka i nie rozwiązuje problemów na bieżąca a często je odnawia i mnoży to tak jest.

Uważam że wraz z rozwojem technologi i ogólnie dużej ilości bodźców dzieciaki o wiele szybciej rozwijają umiejętności poznawcze i przez to taki mały łysol wszystko zauważa i przez to w bardzo wczesnym dzieciństwie kiedy nie rozumie co się dzieje ale wszystko doskonale odczuwa dostaje pierwszych psychicznych urazów (PTSD) stąd tyle dzisiaj tych fobii i problemów psychicznych, kiedyś takie rzeczy były częste w domach patologicznych, a dzisiaj dziecko żyje w domu gdzie wszystko niby jest a ma zryty beret jak weteran z meliny i tutaj dochodzimy do kolejnego tematu czyli media, media mają tutaj ogromny udział w tworzeniu stresu po urazowego dla małego dzieciaka, kiedyś były dwa kanały czarno białe i jakieś kina dla dorosłych, a nie dla małego bombla który między kanałami trafia na film którego nie rozumie ale przeżywa go doskonale.

Napisałem to bo mnie denerwuje to ciągłe wmawianie chorób, prawdziwie uszkodzenia oczywiście się zdarzają ale większość tego co się teraz dzieje to zwykła odpowiedź organizmu na warunki środowiskowe które jest coraz trudniej spełnić w sposób nie ingerujący w inne potrzeby.
Macie przykład pracy, praca daje poczucie bezpieczeństwa, daje jedzenie, pieniądze, ale co k2#rwa z tego skoro zabiera wam większość życia i wiele więcej, a potem pracujesz żeby móc wstać do pracy, to jest chore. Inflacja życia postępuje, dlatego trzeba być ciągle na bieżąco żeby móc się adaptować.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
Wk@#wia mnie bardzo jak widzę że pompuje się wam że jesteście autystami i robi się z was ułomów, ostatnio ktoś wrzucił obrazek i tam były zachowania dziecka z autyzmem i adhd i wszystko wypisz wymaluj to moje zachowania kiedy tylko nie żyję jak normalny człowiek. Co to znaczy "jak normalny człowiek" ?


@mirko_anonim: burdel w dzisiejszym świecie wynika w dużej mierze z tego powodu, że traktujemy chorych jak zdrowych i
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @AutisticPenguin:

To dlaczego w przestrzeni publicznej zaczęto diagnozować zdrowych ludzi jako autystki? Na jutube jest pełno takich filmów gdzie jakieś julki opowiadają o tym że mają lęki i już siedzą w kółku autystów jakie to one nie są chore, a to normalne dziewczyny tylko nie ułożone w odpowiedni sposób, na 99% nie zostały poprawnie wprowadzone w świat dorosłych do tego zły tryb życia powoduje nawarstwianie różnych odczuć co daje mieszankę wybuchową. Jak przeanalizujesz życie takich średnich ludzi którzy na codzień przez lata tylko praca dom rodzina praca dom rodzina to zauważysz że ich zachowania bardzo się różnią od takich ludzi z problemami, zwykłe codzienne czynności, dieta, sposób odpoczywania, sposób myślenia, sposób radzenia sobie ze znakami i potrzebami jakie daje ciało, jeden z takich pierwszych typowych błędów jest uważanie że można myśleć co się chce i mówić co się chce, umysł musi mieć porządek nie można przynosić śmieci bo potem zostaje albo zagracony albo zainfekowany jak wirusem, albo bakterią, a ten błąd szczepią w dziecku bardzo nie odpowiednie warunki
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: może przez to czują się wyjątkowi, mogą zmienić swoją miałkość w coś elitarnego, dzięki swoim domniemanym zaburzenia mogą w końcu o czymś rozmawiać. W końcu mogą być dumne z tego że nie mają żadnych ciekawych cech osobowości i ich głupota to zaburzenie.... Szukają sobie tarcz ochronnych. W końcu mogą wzbudzać politowanie zamiast mordować się ze wszystkim samemu coś osiągać i tak dalej.... Sam udawałem ułoma żeby ludzie się ode
  • Odpowiedz