Wpis z mikrobloga

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

No ja się nie dziwię, że branża tak wygląda, skoro najzwyczajniej w świecie jest ogarnięta przez przegrywów i nieudaczników.

9-17, 3h dokształcania po pracy i kilka godzin w weekendy. Wszystko dla 30k i tym ludziom się jeszcze wydaje, że dzięki temu są na poziomie lekarzy czy notariuszy. Mówię ci, mordo, lekarze i notariusze też pracują za 30k po 10h dziennie i w weekendy. Ja nie mogę, przecież wy mentalnością w niczym nie różnicie się od fizola na emigracji, który chce pokazać światu, jak wyrabia ponad normę.

#it #pracait #programista15k
romyy - XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

No ja się nie dziwię, że b...

źródło: lol

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • 1
@romyy: ale Ty jesteś ułomny tak? bo porównujesz stawkę specjalisty z branży (obojętnie jakiej) do stawki klepacza kodu po bootcampie xd


@Dietetyq: Typie, ale o czym ty bredzisz? Do kogo miałbym porównywać doświadczonego deva doszkalającego się po pracy przez 18h w tygodniu, jak nie do lekarza specjalisty? Stażysty? Rezydenta?

I jaki klepacz kodu po bootcampie? Twoim zdaniem #programista30k spędzający czas na dokształcaniu to właśnie
  • Odpowiedz
Te zabiegi trwają jakieś 2h.


@romyy: i popełnisz błąd to odpowiadasz prawnie - a dev zmienia paramsy w systemie, robi deploy i ma 3/4 jego stawki ^^

Naczy Ty masz problem ze zrozumieniem że w każdym zawodzie są różne "poziomy wtajemniczenia" oraz że branże różnią się też między
  • Odpowiedz
Mówię ci, mordo, lekarze i notariusze też pracują za 30k po 10h dziennie i w weekendy.


@romyy: Lekarz jest zawodem bardziej prestiżowym i elitarnym niż programista. Jednak jest też trudniejszy, bo trzeba ciężko pracować i dużo więcej "zakuwać". Nie wiem po co to w ogóle porównywać do branży IT - przecież to nonsens. To są inne światy z innym progiem wejścia.

Nie wiem z kim wy tam pracujecie, ale chyba jesteście z tej nowszej generacji ludzi co lubi sobie ponarzekać i popłakać na swój los, bo nigdy nie osiągnie poziomu życia jakiś celebrytów na youtubie, co chwalą się złotymi klamkami w domu i nową furą z salonu. Stąd potrzeba porównywania swojego siusiaczka z innymi. Wykop na tym tagu to nieustanna dyskusja o hajsie. W moim zespole (powiedzmy, że
większość to 30+) nikt nie gada o hajsie i tak nie płacze jak wykopki. Odnoszę wrażenie, że polowa wpisów tutaj to jakaś
  • Odpowiedz
@romyy
Ale jeśli ktoś chce po godzinach dodatkowo się rozwijać i czegoś uczyć to co w tym złego?
Albo jak ktoś ma sporo wolnego czasu i chce sobie dodatkowo dorobić to co w tym złego że bierze nadgodziny?
Dopóki to jest wszystko opcjonalne, i wynika z chęci pracownika to nie widzę w tym problemu. Narzucanie tego komuś no to już nie jest właściwe zachowanie
  • Odpowiedz
@romyy: @acpiorundc @AnonimoweLwiatko mój stary lekarz robi jakieś 30-35h w tygodniu, bierze ~miesiąc-dwa urlopu w roku, ma te 20k po kosztach, ZUSach itp., poza robotą #!$%@? jajca. Żeby nie było ma bardzo dobre opinie. Pozostali lekarze w mojej rodzinie też się niezbyt przemęczają. Jedyne co to mój szwagier w trakcie specki zapieprza, ale jemu ratka i dzieci ciążą.

Mój teść robi w IT, zarabia podobnie co mój ojciec,
  • Odpowiedz
@Dietetyq: Dyskutujesz z debilami. Zresztą, po drugiej stronie zawsze trawa jest zieleńsza. Na reddicie w #!$%@? było takich wątków, gdzie lekarze z US pisali, że standardowe zarobki seniora w US byłyby dla nich atrakcyjne biorąc pod uwagę tryb pracy i WLB. Oczywiście programersi pisali, że na odwrót XD Zresztą, moim zdaniem tego typu wątki obrazują tylko kompleksy osób je zakładających, którzy fiksuja się na jakimś "statusie społecznym". Ja bym w
  • Odpowiedz
@blehblehbleh: nie, nie jestem trollem, ale nie zamierzam udowadniac kim jest moj ojciec i moj tesc, jak nie wierzysz to trudno, ja wiem swoje.

W IT jak masz farta to sie #!$%@? i cie nie zwolnia, nie masz farta to #!$%@? i i tak cie zwolnia.
  • Odpowiedz