Wpis z mikrobloga

mnie zastanawia skad jest taka nienawisc do crud? wszystko musi byc zapisane i odczytane

tylko w tej branzy sie z tym spotkalem
to tak jakby sie #!$%@? do lekarza ze CALE ZYCIE KLEPIE NIEMOWLAKI PO DUPIE JA #!$%@? XD SPROBOWALBY OPERACJI NA OTWARTYM SERCU XDD

ew do mehcnika #!$%@? KOLES CALE ZYCIE KLEPIE BLACHE BO GRAZYNA UDERZYLA W SLUPEK XDDD PITSTOP TO DOPIERO COS A NIE #!$%@?

hydraulik #!$%@? KOLES MONTUJE JEDNA RURKE I #!$%@? XDDD W KANALIZACJI SA LUDZIE CO OBLSUGUJA MILION RUR Z CISNIENIEM 500AMPER TO JEST CHYDRAOOLIK A NIE

doslownie - zrownanie z najwiekszym gownem a pozniej przyrownanie do top5 fachowcow na swiecie co cale zycie poswiecili

niektorzy sraja na to i robia od 8-16 i tyle - ponadto wiecej jest zwyklych zlecen (analogia do uderzenia autem w slupek) niz komibinowanie ze JAK WYCIAGNE CIEZSZY SILNIK I WLOZE LZEJSZY ALE SLABSZY TO OSIAGI SIE POPRAWIA O 0.0002137%

#programowanie #programista25k #pracbaza #zalesie #kiciochpyta #informatyka #korposwiat
#justjoinit #praca #pracawit #pracait #programowanie #ciekawostki #pytanie #programista15k
elozapiekanka - mnie zastanawia skad jest taka nienawisc do crud? wszystko musi byc z...

źródło: 1594290422561

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
@Krolik:

O lekarzach zwyczajowo mówi się używając specjalizacji.

Nie, ludzie też mówią po prostu "lekarz". Tak samo jak ktoś klepiący embedded powie, że jest programistą i ktoś robiący webówke też tak powie, a potem może doprecyzować co konkretnie robi. Słowo programista nie jest ekskluzywne dla tego kto robi najcięższe rzeczy, bo możemy iść dalej i ja powiem, że ktoś kto zajmuje się systemami operacyjnymi nie jest prawdziwym programistą, a prawdziwym
  • Odpowiedz
  • 0
@Krolik: skonfigurowanie pralki to nie programowanie

To ja jestem mechanikiem samochodowym bo wymieniłem żarówkę w aucie

I w sumie znam.sie na remontach bo pomalowałem parapet
  • Odpowiedz
@wiedzminyo: Ale ja się nad nikim nie znęcam, napisałem po prostu na podstawie moich obserwacji zawodowych jak zachowują się przemądrzałe kuce i jak wygląda ich życie XD
  • Odpowiedz
jak ktoś gówno umie a chce zarabiać 20k+, to tak, można się z tego śmiać.


@Krolik: wygodnie, dla siebie, zmieniasz temat. Była mowa o wyśmiewaniu się z programistów frontend nazywających się programistami.

W takim razie od dzisiaj moja córka jest programistką bo umie zaprogramować pralkę na 40 stopni i wirowanie 1200 obrotów.

Myślałem, że to normalna dyskusja na argumenty a nie wymienianie się żartami.
  • Odpowiedz
  • 0
@AntyKuc, @elozapiekanka: tylko że w klepaniu crudów praktycznie nie ma programowania. To jest właśnie takie konfigurowanie pralki. Cała robotę robi framework i baza danych (czyli pralka), „programista” go tylko konfiguruje. Programy to struktury danych i algorytmy. Gdzie tam jakaś algorytmika w crudach jest?
  • Odpowiedz
  • 0
nienawisc do crud?


@elozapiekanka: nie wiem czy nienawiść, raczej pogarda. Crud jest nieodzownym elementem każdego poważnego projektu, ale jeżeli ktoś faktycznie ma doświadczenie tylko w takich prostych crudach, to na rynku jest łatwo zastępywalny i tutaj faktycznie nie ma dyskusji. Zwykle widziałem wspomnienie o tym w takiem właśnie kontekście.

Co zrobić, taki jest wykop czy internet w ogóle, jak gimnazjum. Jeżeli coś można wyśmiać i umniejszyć komuś na jakiejś podstawie,
  • Odpowiedz
  • 0
@kooolega: bo we frontendzie nie ma programowania - odbierasz dane i masz je tylko ładnie wyświetlić. Cała logika jest gdzieś indziej. To odpowiednik lekarza rodzinnego który jedyne co umie to wypisać receptę na antybiotyk, nawet jeśli choroba jest spowodowana wirusem.

Oczywiście frontend frontendowi nierówny. Z projektantów znających się na UX nikt się raczej nie śmieje, ale takich ludzi jest mało i tak samo mało jest ergonomicznych interfejsów webowych które choćby
  • Odpowiedz
bo we frontendzie nie ma programowania


@Krolik: to w zasadzie kończy dyskusję, widać że nie wiesz o czym mówisz i należysz do tych, o których pisałem.
  • Odpowiedz
  • 3
@Krolik:

bo we frontendzie nie ma programowania - odbierasz dane i masz je tylko ładnie wyświetlić. Cała logika jest gdzieś indziej

Jak tak mówisz to chyba się zatrzymałeś się gdzieś w czasach popularności jQuery
  • Odpowiedz
bo we frontendzie nie ma programowania - odbierasz dane i masz je tylko ładnie wyświetlić.


@Krolik: Przecież ty masz chłopie wiedze z frontendu z roku 2005 XD. Słyszałeś o tym, że teraz w oparciu o frameworki takie jak next.js, nuxt buduje się całe aplikacje razem z backendem i zajmują się tym ci źli frontendowcy? Już pomijam fakt, że apki budowane w oparciu o front są gigantyczne czasami i musi być
  • Odpowiedz
  • 0
@AntyKuc: i potem wszystko chodzi jak gowno i przeglądarka na telefonie zjada 4 GB RAMu

Słyszałeś o angularze, który wykorzystuje DI i OOP? React który wykorzystuje programowanie funkcyjne?


xD Kolejna odklejka frątasi - „użyłem funkcji więc jestem programistą funkcyjnym”. A DI i OOP to używałem w 1998. Teraz to już byś się wstydził do tego przyznawać, bo od tego się odchodzi.
  • Odpowiedz
@Krolik:

„użyłem funkcji więc jestem programistą funkcyjnym”.

Ciekawe masz pojęcie programowania funkcyjnego. Ale spoko to normalne u juniorów, też tak myślałem na początku.
  • Odpowiedz
@AntyKuc: nie, to właśnie crudziarze mają takie pojęcie że myślą że jak w react użyli lambdy to że już funkcyjne. I że funkcyjne jest lepsze od imperatywnego
  • Odpowiedz
@darktemplar: dowartościowywać to się muszą ludzie którzy klepią crudy podkreślając co to za technologii nie używają że OOP, FP, DI, REST, SOAP i WTF. To tak samo jakby mechanik zmieniający całe życie olej w golfach lansował się, że do odkręcania korka używa takiego samego klucza jak używają w F1. Myk w tym że tak naprawdę nie liczy się czy używasz klucza ze stali kosmicznej czy z gównolitu bo i tak
  • Odpowiedz