Wpis z mikrobloga

Z cyklu życia gniazdownika. Dzisiaj wróciłem do robo, zdalka, pracowałem 2h, a wpisałem 8h. #programista15k here, więc 8 stówek wpadnie. Nieszczególnie mnie obchodzi projekcik w robocie, ale jak mi dają, to jem. Choć i tak ogarniam dwa razy lepiej od Hindusów u klienta, to myślę sobie, że w sumie mogliby mnie zwolnić. Ale to się nie liczy, bo jak coś to sobie pomieszkam u mamusi, dzisiaj pobiegałem dwie godziny (mówię wam, #zdrowie ważniejsze niż PLNy z pracy w januszexie), podjechałem do mojej cioci autem moich starych, wziąłem zgrzewkę toniku z Hoop Coli i popijam sobie z cytrynką oraz miętą z parapetu w kuchni. Współczuję zakredytowanym Mariuszom kryzysu w IT i innych pracach #korposwiat, to musi być bardzo stresujące ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdybym był #lekarz to bym przekminił kredyt na #nieruchomosci, a tak to wyjebongo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gownowpis
  • 26
  • Odpowiedz
@WyjmijKija: no ja korzystam z tych 2h bo znając moją robotę to pewnie zaraz będę miał nasrane 8h na styk. Ale póki nie płacę ZUS na umowie zlecenie to trochę mogę się pomęczyć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
LMAO oszust xDD mam to samo jak on


@WyjmijKija: to samo mówią mi moi kumple, którzy są kierowcami zawodowymi, gdy im mówię, że nie kradnę paliwa z ciężarówki.

Prawda jest taka, że pod względem uczciwości i rozwoju cywilizacyjnego jesteście na tym samym poziomie co moi kierowcy-złodzieje. Wy z Opem różnicie się tylko tym, że macie lepsze wykształcenie.

  • Odpowiedz
Prawda jest taka, że pod względem uczciwości i rozwoju cywilizacyjnego jesteście na tym samym poziomie co moi kierowcy-złodzieje


@Przypadkowy: LMAO nie zesraj się. Tak mi przykro, że oszukuję moje biedne korpo, które wyrabia zysku na czysto w miliardach dolarów.
  • Odpowiedz
Od dawna przyzwyczaiłem się do myśli, że na świecie żyją łajzy


@Przypadkowy: to ja mam odwrotnie. Odzwyczaiłem się od myślenia, że trzeba być dobrym sumienny uczciwym pracownikiem dla multimiliardowych korpo, które nie ma nawet jednego właściciela, a zrobi wszystko, żeby wydusić każdy grosz z pracownika. Czasami ten grosz wydusza się będąc dobrym kochanym pracodawcą, ale nic nie jest za darmo. Dają bezmyślnie to trzeba brać. Przemęczać się? W imię czego?
  • Odpowiedz
Przemęczać się?

@WyjmijKija: ale nie chodzi o przemęczanie się. Chodzi o to, by po przepracowaniu 2 godzin napisać, że się przepracowało 2 godziny, a nie 8 godzin.

W imię czego? Wyższych wartości wpajanych za dzieciaka przez rodziców i szkołę?

@WyjmijKija: tak.
  • Odpowiedz
@Przypadkowy: Jak on może okradać pracodawcę jak pracodawca fakturuje za niego swojego klienta ? Przecież jego pracodawca za każdą jego godzinę dostaje drugie tyle od klienta.
  • Odpowiedz
@Przypadkowy: nie musisz mi odpowiadać, że tak. Pytanie retoryczne, bo jak napisałem wcześniej, wyrosłem z tych głupkowatych wartości wpajanych tylko po to, żeby wszyscy grzecznie pracowali jak mrówki
  • Odpowiedz
@WyjmijKija: odpowiedź moja też była retoryczna. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


Jak on może okradać pracodawcę jak pracodawca fakturuje za niego swojego klienta ? Przecież jego pracodawca za każdą jego godzinę dostaje drugie tyle od klienta.


@GOHAN: pracodawca, klient, to nie ma znaczenia, kto to jest, ziomek. Mowa o czymś innym, czego nie rozumiesz: o uczciwości i szacunku do samego siebie.
  • Odpowiedz