Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, szukam książek, gier, filmów poruszających podobną tematykę jak gra Soma - dzieł podejmujących próbę zrozumienia i przedstawienia złożonych kwestii związanych z naturą ludzkiej świadomości, tożsamości, konsekwencji technologicznego postępu oraz duchowości wśród maszyn. Soma to dla mnie absolutne, niedoścignione fabularno-filozoficzne mistrzostwo i gorąco polecam ją tym, którzy lubią rozmyślać nad istotą człowieczeństwa, prowadzić rozważania na temat tego, co czyni nas ludźmi. Regularnie szukam jakichś niszowych perełek, które pomogłyby mi zagłębić podobną tematykę. Może kojarzycie jakieś tytuły, które nie wybiły się do mainstreamu, a warto na nie rzucić okiem? Mogą być nieprzetłumaczone na język polski. :)

#kiciochpyta #czytajzwykopem #ksiazki #gry #filmy #filmnawieczor #sciencefiction #soma
wysuszonyszkieletkostnyczlowieka - Hej Mirki, szukam książek, gier, filmów poruszając...

źródło: 6c7b879a-be0c-11ed-a52f-0210609a3fe2

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wysuszony_szkielet_kostny_czlowieka:

dzieł podejmujących próbę zrozumienia i przedstawienia złożonych kwestii związanych z naturą ludzkiej świadomości, tożsamości, konsekwencji technologicznego postępu oraz duchowości wśród maszyn.

Trochę w takie nuty uderza polskie Get Even, gra bardzo mało znana więc możliwe że nie znasz ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


Z filmów jedyne co do głowy mi przychodzi to absoulutna klasyka czyli Robocop(ten z lat 80 oczywiście, nie badziewny remake).
  • Odpowiedz
  • 1
@wysuszony_szkielet_kostny_czlowieka Amnesia: The Dark Descent znasz? Kiedyś było bardzo popularne bo PewDiePie się na tym wybił do mainstreamu ale jego filmiki opierały się głównie na krzykliwych reakcjach i wielu ludziom koncept fabuły przeleciał nad głowami, a to moim zdaniem jedno z najciekawszych spojrzeń na istotę człowieczeństwa w historii gier.
  • Odpowiedz
@moll: @Zgrywajac_twardziela @Dwudziestydrugi @occulkot @Katiee @Skuner

dziękuję za tytuły, wszystkie poza Get Even znam i cenię. Trudny ze mnie przypadek, bo takie motywy to jedne z moich ulubionych i zdarza mi się dość głęboko kopać w ich poszukiwaniu. :D

Od siebie wymienię dodatkowo parę sprawdzonych tytułów, które wpasowują się w tę tematykę i były mniej lub bardziej satysfakcjonujące, może komuś
  • Odpowiedz
@wysuszony_szkielet_kostny_czlowieka: Tylko z tym Get Even się nie nastawiaj za mocno bo to nie jest do końca si-fi i tylko częściowo uderza w takie tony o których piszesz ( ͡~ ͜ʖ ͡°) To bardziej dramat, ale wątki o których piszesz (związanych z naturą ludzkiej świadomości, tożsamości, konsekwencji technologicznego postępu) są ujęte IMO w bardzo oryginalny i niecodzienny sposób, no i fabularny twist jest absolutnie genialny (
  • Odpowiedz
@czmaja: też tak słyszałam. Na studiach nabawiłam się bezpowrotnie wstrętu do chińskich bajek i wszelkich japońskich produkcji, więc polecajkę zostawiam dla innych, ale sama niestety raczej się nie przemogę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza j-rpgowym Nier, z japońskiego podwórka bardzo często polecane jest też Ghost in the Shell (manga i anime), ponoć bardzo dobre i gęste.
  • Odpowiedz