Wpis z mikrobloga

Dobre ifo: zatrzymano trzech polskich potomkow husari, którzy na kąpielisku na krakowskim Zakrzówku zaatakowali maczetą 17-letniego Ukraińca

Chłopak otrzymał dwa ciosy maczetą w głowę i ma odcięty kciuk, ale najbardziej poważne są obrażenia głowy

Podczas operacji w szpitalu lekarze musieli usunąć część kość czaszki wraz z kawałkami mózgu, a Artiom ma wstawioną metalową płytkę w miejscu ubytku kości

Kciuk udało się przyszyć i za pół roku odzyska w nim sprawność, chociaż częściową, ale niewiadomą jest jakie będą uszkodzenia neurologiczne

Przed nim długie miesiące leczenia i rehabilitacji

Dlatego jeśli chcecie pomóc finansowo chłopakowi, powstała zbiórka - założył ją były radny Lukasz Wantuch
https://zrzutka.pl/jacff8
#ukraina #pomoc #krakow #kryminalne #patologiazmiasta
robert5502 - Dobre ifo: zatrzymano  trzech polskich potomkow husari, którzy na kąpiel...

źródło: Screenshot_2024-07-17-10-54-11-474

Pobierz
  • 187
  • Odpowiedz
@Ice_Glaze:

A co do Ukraińców w PL - tak chętnie bym im zaproponował powrót do kraju i walkę z okupantem. Tak samo jak przywrócił bym obowiązkowa służbę wojskową aczkolwiek rozszerzona o kobiety które powinny przechodzić szkolenia medyczno-logistyczne.


Ale dlaczego chcesz za kogoś decydować co powinien robić ze swoim czasem wysyłając go na poborówkę? Nikt nie powinien umierać za sprawy państwa jeśli nie chce czy to Polak, czy to Ukrainiec.
  • Odpowiedz
  • 0
@robert5502

Dlatego jeśli chcecie pomóc finansowo chłopakowi, powstała zbiórka - założył ją były radny Lukasz Wantuch


Popieram ideę pomocy, ale to chyba chwasty powinny pokryć koszty leczenia i odszkodowania, skoro do tego doprowadzili. Zasądzono jakieś?
  • Odpowiedz
@robert5502: Jak pisałam, że to atak polskich nacjonalistów pod wpływem rocznicy rzezi wołyńskiej to zostałam wyśmiana na tym portalu, gdzie prawactwo przeprowadziło własne śledztwo mówiące o tym, że to jest kolega z Ukrainy mu to zrobił. Klasycznie jak zawsze wyszło na moje.
  • Odpowiedz