Wpis z mikrobloga

W Polsce do wyleszczenia Januszy wyjamu brakuje jeszcze kredytów studenckich jak w UK i wysokiej jakości akademików.

Wyobraźcie sobie, że student ma do wyboru:

A) Obecną ofertę czyli mieszkanie z mikrokuchnią i wspólną łazienką na 4 osoby w rozpadającej się kamienicy za kasę od rodziców. Może blisko uczelni, a może i nie. Może z boazerią i PRLem w środku, a może i nie.

B) Wysokiej jakości akademik gdzie każdy ma swoją łazienkę i części wspólne, które są profesjonalnie sprzątane, a na parterze masz billard i siłownie. Masz koedukacyjne części wspólne i łatwość robienia projektów grupowych. To wszystko na kredyt studencki na preferencyjnych warunkach jak w UK i potem pracodawcy oddajesz po 3 stówki miesięcznei z wypłaty. W dodatku sympatyczne koleżanki ze studiów zamiast starych dziadów w prywatnych kwaterach, którzy wystawią ci wózek albo śmieci na korytarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakoś mam wrażenie, że królowie kawalerek by szybko zostali zweryfikowani.

#nieruchomosci
Czoso - W Polsce do wyleszczenia Januszy wyjamu brakuje jeszcze kredytów studenckich ...

źródło: pablo fanque house

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czoso: Rozbudowa akademików to mało intuicyjna, ale najtańsza i najprostsza droga do spuszczenia cen wynajmów w dużych miastach. Dodatkowo można ją realizować jak to państwo lubi, czy przekazać hajs uniwersytetom i tyle XD
  • Odpowiedz
  • 0
@Czekolatka: nie wiem na jakich zasadach są w PL, ale domyślam się, że na gorszych warunkach niż w UK gdzie jak nie pracuejsz to nie spłacasz i po 55 roku życia niespłacona część jest wymazywana.
  • Odpowiedz
@Czoso mieszkanie w akademiku z 1 lub 2 osobami w pokoju vs mieksznie z 4 osobami, ale w oddzielnych pokojach. Mnóstwo studenciaków wybiera to drugie
  • Odpowiedz
Studiowałem w Anglii jeszcze rok temu i akademiki to jest całkiem wysoki standard ale są drogie.
90% moich znajomych mieszkała w akademiku tylko pierwszy rok, a później grupami znajomych w domach prywatnych żeby oszczędzić bo pożyczka studencka nie pokrywa akademika.
Można wziąć dodatkową pożyczkę na życie ale nie znam nikogo kto by ją wziął bo jest na dużo gorszych warunkach niż pożyczka studencka.
  • Odpowiedz