Wpis z mikrobloga

A pamiętacie taką lepszą z zabaw gdzie brało się zza garażu jakiś kawał plastiku np. butelkę po oleju, nakładało na patyk, podpalało i robiło "katiusze". Oryginalny dźwięk i zapach. Nawet budowaliśmy mini miasta też z plastiku by się jarało. Lekko psychopatyczna beztroska rozwalanka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#90s #kiedystobylo
POPCORN-KERNAL - A pamiętacie taką lepszą z zabaw gdzie brało się zza garażu jakiś ka...

źródło: ghnfgh

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@POPCORN-KERNAL @dzieju41 @LordMrok najlepszy jednak był miks karbidu(na allegro puszka do walki z kretami) i benzyny. Mieszasz rozdrobniony karbid w butelce z woda -> polecasz taka butelkę benzyna i podpalasz patykiem na odległość. Płomienie zapalały jeszcze acetylen i efekty były znacznie lepsze :D
  • Odpowiedz
@POPCORN-KERNAL: to słuchaj tego XD u nas na osiedlu znaleźliśmy otwartą studzienkę kanalizacyjną z dojściem do kolektora, pomieszczenia gdzie spokojnie mieściło się kilka osób. W środku robiliśmy ognisko z kartonów, drewna i plastiku jak ze zdjęcia, żeby zadymić pomieszczenie, a nastepnie najodważniejsi i najgłupsi schodzili na dół w masce do nurkowania XD
  • Odpowiedz
@POPCORN-KERNAL: U nas tylko z folii się kapało, wersji z butelkami nie znam ;)

Natomiast nurtuje mnie od zawsze kwestia, w jaki sposób takie rzeczy się rozpowszechniały po kraju, że za czasów braku telefonów stacjonarnych, gnojki z Podlasia i Pomorza bawiły się tak samo :>
  • Odpowiedz
u mnie jeszcze saletrę z cukrem się mieszało ( ͡° ͜ʖ ͡°) to się dopiero jarało


@Mietu: pamietam jak wpadlem na to majac chyba 14 lat na forum pirotechnicznym (interesowalem sie budowa fajerwerkow 4fun, jakie metale jakie kolory daja, na yt bylo pelno filmow instruktazowych jak robi sie rakietki itd). na testy wial niestety wiatr, wiec wpadlem na pomysl, zeby odpalic to na klatce. ja #!$%@?,
  • Odpowiedz
  • 1
@mkorsov: zginęło, to mało powiedziane 😊 mam wrażenie, że dzisiejsze dzieciaki są nie dość, że słabe psychicznie, to i fizycznie ogromnie odstają od pokolenia swoich rodziców.
  • Odpowiedz