Wpis z mikrobloga

Mirki, mam trzy rowery i chciałbym je sobie samodzielnie serwisować. W szczególności jeden, który był tani (najtańsze Evado Krossa) i teraz wymaga na "słuch" serwisu pedałów, supportu, sterów i tylnej osi (mam wrażenie, że rower driftuje w zakrętach XD). Mam stojak serwisowy, który kupiłem do czyszczenia rowerów, ale chcę kupić narzędzia. Co będę wymagał do pełnego serwisu roweru bez przyrządu do centrowania szprych? Czy zestawy narzędzi z Ali lub Allegro są OK? Czy warto kupić klucz dynamometryczny? Chciałbym się zmieścić w kilkuset PLN.
Mam też gravela, którego chciałbym utrzymać w jaki najlepszym stanie więc chciałbym to robić dobrze, a nie na #!$%@?.
Jakieś toolsy do czyszczenia i smarowania łańcucha mam.

#rower #pytaniedoeksperta #narzedzia
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Commodore_64: ja z Temu, raptem tydzień temu odebrałem zestaw. Ściagacz do korb, korona do misek suportu, dwa typy nasad do kasety, kluczyk do szprych i rozkuwacz do łańcucha. Nie ma lipy. Zapłaciłem, circa, 40 PLN i jestem zadowolony. W sklepie standard pewnie koło 100pln kpl.
Kwestia czasu. Pozdro
  • Odpowiedz
@Commodore_64: lepiej kupić porządne narzędzia niż gówno, którym zniszczysz rowery i będziesz musiał jeszcze raz kupować i narzędzia i części. Z w miarę ok budżetowych narzędzi mam jakiś klucz od Bike Hand i jest ok.
Podstawowe narzędzia, których będziesz potrzebował to:
- komplet imbusów
- klucz do kasety
- bat do kasety
- może
  • Odpowiedz
Klucz dynamometryczny jezeli leży, nie jest uzywany regularnie jak w serwisie czy warsztacie, traci wartosci czyt. moment


@sizzln: że co? Spotkałem się z opinią że jak zostawisz go z jakimś nastawem na dłuższy czas to może się rozkalibrować ale że od samego leżenia?
  • Odpowiedz
  • 1
@Commodore_64 kup skrzynkę narzędziową i kompletuj potrzebne narzędzia na bieżąco.
Nie wszystko musi być z działu rowerowego.
Są rzeczy z ali które się sprawdzają a inne to totalna padaka. Poszukaj na yt kanału berm-peak, ostatnio 'testowal' kilka narzedzi z ali.
  • Odpowiedz
@Commodore_64: Na imbusach nie oszczędzaj, weź Bondhusa, albo Werę, będziesz miał do śmierci. Oprócz wspomnianych wyżej, na pewno do serwisu łożysk kulkowych w piastach potrzebujesz kluczy do konusów (cone wrench), rozmiary 15, 16, 17 są najpopularniejsze, ale jak masz suwmiarkę i da się podejść, to zmierz nakrętki w swoich piastach. Zasada numer zero – klucz do konusów służy tylko do przytrzymywania konusa, kontrę dokręcasz normalnym kluczem płaskim, albo nasadowym –
  • Odpowiedz