Wpis z mikrobloga

10/50 #wakacjezbajkami

Ed, Edd i Eddy

Rok produkcji: 1999–2008
https://www.imdb.com/title/tt0184111/
IMDb: 7.4/10

Serial kręci się wokół życia trzech przyjaciół o prawie identycznych imionach: Ed, Edd i Eddy. Ed jest najsilniejszy z całej trójki i najmniej inteligentny, Edd jest najmądrzejszy i najbardziej akceptowany społecznie, a Eddy jest de facto liderem grupy i jest najwredniejszy z grupy. Przez cały serial trio próbuje się dorobić, często na oszustwie.

Kolejna kultowa bajka z legendarnych czasów porąbanego (pozytywnie) CN.
WLADCA_MALP - 10/50 #wakacjezbajkami

Ed, Edd i Eddy

Rok produkcji: 1999–2008 
https...

źródło: ed

Pobierz

Liczy się 1 i 2 miejsce, reszta odpada. Najlepsza z bajek to:

  • Bouli 0.8% (32)
  • Batman 5.6% (233)
  • Bolek i Lolek 4.0% (168)
  • Było sobie... życie. 15.2% (630)
  • Czarodziejka z księżyca 2.9% (122)
  • Denver ostatni dinozaur 0.8% (35)
  • Dexter 13.5% (559)
  • Dragonball Z 26.8% (1115)
  • Chip i Dale: Brygada RR 5.0% (209)
  • Ed, Ed i Eddy 25.3% (1051)

Oddanych głosów: 4154

WLADCA_MALP - 10/50 #wakacjezbajkami

Ed, Edd i Eddy

Rok produkcji: 1999–2008 
https...
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AlexBrown: ja tez, chociaż nie będę się puszył że to było głupsze niż lubiany przeze mnie DBZ
po prostu nie siedziała mi (i nie siedzi), tego typu "zamaszysta", "niedbała" kreska. I kapitana b---y też przez to nie mogę oglądać.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP
Ta bajka to chyba pierwsza surrealistyczna komedia jaka w swoim życiu widziałem. Podobało mi się to jak wyrazisty i odważny styl artystyczny mieli autorzy. Chociaż Krowa i Kurczak też uderzali w podobne tony xD. No jeszcze był Chojrak który był takim surrealistycznym horrorem.
  • Odpowiedz
Ja jako dziecko: widzę w telewizji Ed, Edd, Eddy, przełączam na inny kanał. Tak samo Krowę i kurczaka oraz Jam Łasica. Do dnia dzisiejszego nie lubię debilizmów i odmóżdżaczy.


@AlexBrown: baza. Też tak robiłem.
  • Odpowiedz
@AlexBrown: te bajki były właśnie mało odmóżdżające. Dużo się w nich działo, miały dobrze napisane odcinki, nie były nielogiczne tylko absurdalne. Do tego wyłamywały się z schematów. Krowa i kurczak to była moja ulubiona bajka dzieciństwa. Może dlatego wciąż lubię absurdalny, abstrakcyjny humor. Jak widzę te ładne bajki z prostymi historyjkami, takie bezpieczne i pluszowe, to mi się na wymioty zbiera. W Krowie i kurczaku tym złym był Szatan a
  • Odpowiedz
@music_has_the_right_to_children @T0pi5 @BudgetRevolution @Andrzej_Buzdygan

Być może jako dziecko nie rozumiałem tego humoru, może głównym targetem tych kreskówek miała być w zamyśle dorosła publika nie wiem. Natomiast teraz powtarzam sobie całą serię Dragon Balla i tam też widzę elementy humoru, które są zaadresowane raczej do dojrzałych widzów i dzieci może by ich nie zrozumiały. Do tego dochodzi jeszcze aspekt wizualny. Anime są po prostu estetyczne i miłe dla oka.
  • Odpowiedz
Serial kręci się wokół życia trzech przyjaciół o prawie identycznych imionach: Ed, Edd i Eddy. Ed jest najsilniejszy z całej trójki i najmniej inteligentny, Edd jest najmądrzejszy i najbardziej akceptowany społecznie, a Eddy jest de facto liderem grupy i jest najwredniejszy z grupy. Przez cały serial trio próbuje się dorobić, często na oszustwie.


@WLADCA_MALP: troche jak blok ekipa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz