Wpis z mikrobloga

Czy spotkaliście się z taką sytuacją w #lidl ? Musiałem parę dni ochłonąć by to opisać.. W ostatni piątek byłem z rodziną na zakupach w niedawno otwartym nowym sklepie Lidl przy ul. Odkrytej w Warszawie.

Było chwilę po godzinie 15:00 gdy z wyładowanym na maxa wózkiem mimo próśb moich i innych klientow o otwarcie kasy standardowej zostaliśmy zaproszeni do kas samoobsługowych… ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Prośby i niezadowolenie zostały zbyte przez pracownika,że cytuje: „Taka jest polityka firmy” a „jeśli nie uda nam się zmieścić w 1 koszu kasy automatycznej resztę zakupów możemy dokończyć w drugiej innej kasie”. Nosz kmac! (òóˇ)

Tak żenującej i irytującej sytuacji nie miałem nigdy. Zakupy na ponad 500 zł nie wiem do dziś jak udało mi się wszystko zmieścić. W konkurencyjnej #biedronka nigdy nie miałem podobnie upokarzającej sytuacji.

A czy wy spotkaliście się z takim traktowaniem w sieci Lidl?

Zdjęcia poniżej na dowód:
Argajl - Czy spotkaliście się z taką sytuacją w #lidl ? Musiałem parę dni ochłonąć by...

źródło: IMG_3006

Pobierz
  • 178
  • Odpowiedz
@Argajl: Faktycznie miałem już raz sytuację że był problem żeby otworzyć kasę. Mieliśmy tak 60-70% koszyka. W życiu bym sobie tak produktów nie zgniatał, pewnie bym wyszedł
  • Odpowiedz
@Argajl: ja miałem tak że poprosiłem babę o akceptację koszyka,, poszła gdzieś i później a poszła najpierw obsłużyć baby, oczywiście zaraz zaczęła jednej z nich tłumaczyć o karcie mój Lidl etc. #!$%@?ąłem wszystko i wyszedłem
  • Odpowiedz
@Argajl Ja w takiej sytuacji zawsze informuję osobę przy kasach, że albo otworzą zwykłą, albo zostawiam wózek tak jak jest i wychodzę. Do tej pory zawsze otwierali.
  • Odpowiedz
@Argajl: W Lidlu częsta praktyka, naganiają do samoobsługowych, w Biedronce nawet 2 kasy otwierają jak kolejka długa.

Wolę też Biedronkę bo nie mają tych upośledzonych parkingów, a w Lidlu każdym prawie jest automat parkingowy
  • Odpowiedz
@Argajl: w ogóle technologicznie biedronka zjada lidla. Te kasy w lidlu zawsze zmulone, nieintuicyjne, rabat nabija dopiero przy płaceniu.
Nie wiem jak z paragonami ale jak wprowadzili te na niebieskim papierze to też niezłe jaja z bramkami były, bo nie szło zeskanować poprawnie kodu bo nieczytelny na tym gówno papierze był i nie szło wyjść tylko trzeba było stać i przekładać paragon 50 razy aż w końcu bramka załapie xd
  • Odpowiedz
U mnie to samo było na kopalnianej. I kolejka od lodówek do kasy. Składałem reklamację i mieli mnie, gdzieś. Od 2 lat przesiadłem się na biedronkę. Wydaje mi się że jest taniej, a w dodatku nie ma takiej jazdy z kasami. Zazwyczaj dwie normalne kasy są otwarte.
  • Odpowiedz
jedyny rigczowy sklep w którym można zrobić duże zakupy na kasie samoobsługowej to auchan, bo tam rzeczywiście są te pojemniki ogromne


@Kouros: nie są, tzn. nie zauważyłem by były jakoś bardzo wielkie, te lidlowe duże są większe przynajmniej powoerzchniowo bo auchanowe mają chyba wyższe ścianki.

Rigcz jest w Kauflandzie gdzie masz przenośne skanery na które nabijasz zakupy przy wkładaniu do wózka i przy samoobsługowej tylko skanujesz kod i płacisz. Do
  • Odpowiedz
@pioterhiszpann

Te kasy miały być ułatwieniem przy niewielkich zakupach a się okazuję, ze i przy duzych musze z nich korzystać :] idąc na zakupy po całym dniu pracy nie chce mi się myśleć czy wziąłęm jabłka czerwone czy czerwieńsze :] tego nawet kasjerzy czasem nie wiedzą


Nie musisz wiedzieć. Wklepuj pierwsze z brzegu. Najlepiej najtańsze i elo. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Argajl: w ogóle ssmańce w lidlu po skasowaniu i zapłaceniu jeszcze i tak potrafią przejrzeć twój paragon xd

Miałem tak kilkukrotnie jak brałem zgrzewki wody xd
  • Odpowiedz
@Pradi można płacić gotówką ale musisz wezwać pracownika. Wtedy pracownik odbierze gotówkę i wyda resztę idąc do zwykłej kasy.

Takie tam likwidowanie gotówki zmuszając ludzi do płacenia kartą
  • Odpowiedz
jeszcze Lidl traktuje klienta jak złodzieja z tym #!$%@? oaragonem


@Klepajro: Lidl, Carrefour, Kaufland, tam są bramki, nie pamiętam jak Netto bo dawno nie byłem.
W Selgrosie kiedyś sprawdzali każdy paragon/fakturę, teraz wyrywkowo.
  • Odpowiedz