Wpis z mikrobloga

Czy spotkaliście się z taką sytuacją w #lidl ? Musiałem parę dni ochłonąć by to opisać.. W ostatni piątek byłem z rodziną na zakupach w niedawno otwartym nowym sklepie Lidl przy ul. Odkrytej w Warszawie.

Było chwilę po godzinie 15:00 gdy z wyładowanym na maxa wózkiem mimo próśb moich i innych klientow o otwarcie kasy standardowej zostaliśmy zaproszeni do kas samoobsługowych… ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Prośby i niezadowolenie zostały zbyte przez pracownika,że cytuje: „Taka jest polityka firmy” a „jeśli nie uda nam się zmieścić w 1 koszu kasy automatycznej resztę zakupów możemy dokończyć w drugiej innej kasie”. Nosz kmac! (òóˇ)

Tak żenującej i irytującej sytuacji nie miałem nigdy. Zakupy na ponad 500 zł nie wiem do dziś jak udało mi się wszystko zmieścić. W konkurencyjnej #biedronka nigdy nie miałem podobnie upokarzającej sytuacji.

A czy wy spotkaliście się z takim traktowaniem w sieci Lidl?

Zdjęcia poniżej na dowód:
Argajl - Czy spotkaliście się z taką sytuacją w #lidl ? Musiałem parę dni ochłonąć by...

źródło: IMG_3006

Pobierz
  • 178
  • Odpowiedz
  • 101
@Argajl: Czy w tej kasie samoobsługowej można płacić gotówką, bo jeśli nie i pracownik sklepu odmawia otwarcia normalnej kasy, to w świetle polskiego prawa jest to zabronione.
  • Odpowiedz
  • 11
@Argajl: Trzeba było zostawić wózek i wyjść.


@piSSowiec39 w Lidlu to nie takie proste, trzeba paragon zeskanować żeby wyjść i nie ma osobnego wyjścia bez zakupów, trzeba albo przepychać się przez ludzi przy zwykłej kasie, a jak są wszystkie zamknięte to musisz prosić obsługę, żeby Ci bramkę otworzyli.
  • Odpowiedz
@Argajl: Ale wiesz, że mają kasy samoobsługowe z większym i mniejszym pojemnikiem na zakupy? Robię zakupy w Lidlu mniejsze i większe, bo mam go pod nosem i problemu nigdy nie miałem. I nie mam pojęcia co w tym upokarzającego. W 99% przypadków wybieram kasę automatyczną, bo tak mi wygodniej. Ludzie potrafią przez kilka godzin wrzucać towary do koszyka na allegro, ale skasowanie kilku rzeczy w Lidlu przekracza ich kompetencje xD
  • Odpowiedz
  • 55
@Pradi tu jest zabawnie, bo często każą zeskanować wszystko na samoobsługowej, a potem zapraszają do zwykłej kasy, żeby rozliczyć płatność w gotówce xD
  • Odpowiedz
@Templar: U mnie podobnie. W biedzie to samo. Jak masz więcej, to kalkulujesz, czy dłużej będziesz stał w kolejce do zwykłej kasy, czy na dwa razy w samoobsługowej.
  • Odpowiedz
  • 0
@ciezki_przypadek: była 1 ta większa zajęta akurat. Pracownicy byli i krzątali się po sklepie ale żaden nie zareagował. Mimo że inni klienci z wypchanymi koszykami też czekali na pomoc.
  • Odpowiedz
że mają kasy samoobsługowe z większym i mniejszym pojemnikiem na zakupy?


@ciezki_przypadek: pierwsze słysze, wszędzie widziałem wyłącznie te małe jak na zdjeciu opa
jedyny rigczowy sklep w którym można zrobić duże zakupy na kasie samoobsługowej to auchan, bo tam rzeczywiście są te pojemniki ogromne plus nie ma na nich wagi, która w lidlu co chwilę wywala błędy, praktycznie nie da się zrobić zakupów bez konieczności wołania obsługi
  • Odpowiedz
@Templar: Zostawiasz wózek i wychodzisz normalnie koło klientów, jak zamknięta wzywasz pracownika aby cie wypuścił, zaczynają coś buczeć pod nosem to mówisz że masz taką polityke zakupową i tyle, ludzie szanujmy sie
  • Odpowiedz
@Argajl: to norma w tym gównosklepie, zapamiętaj sobie że jak masz duże zakupy do zrobienia i jest późne popołudnie albo wieczór to nie jedź do Lidla bo będziesz jak ostatni frajer sam sobie wszystko skanować
  • Odpowiedz
@Argajl: oczywiście, miałem wypchany koszyk po brzegi a ta że nie otworzy normalnej kasy i tyle, chociaż powiedziałem że mam tylko gotówkę. Po chwili kłótni kasjerka sama kasowała mój koszyk na tej kasie samoobsługowej. Od tamtej pory tam nie chodzę.
  • Odpowiedz