Wpis z mikrobloga

Czy spotkaliście się z taką sytuacją w #lidl ? Musiałem parę dni ochłonąć by to opisać.. W ostatni piątek byłem z rodziną na zakupach w niedawno otwartym nowym sklepie Lidl przy ul. Odkrytej w Warszawie.

Było chwilę po godzinie 15:00 gdy z wyładowanym na maxa wózkiem mimo próśb moich i innych klientow o otwarcie kasy standardowej zostaliśmy zaproszeni do kas samoobsługowych… ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Prośby i niezadowolenie zostały zbyte przez pracownika,że cytuje: „Taka jest polityka firmy” a „jeśli nie uda nam się zmieścić w 1 koszu kasy automatycznej resztę zakupów możemy dokończyć w drugiej innej kasie”. Nosz kmac! (òóˇ)

Tak żenującej i irytującej sytuacji nie miałem nigdy. Zakupy na ponad 500 zł nie wiem do dziś jak udało mi się wszystko zmieścić. W konkurencyjnej #biedronka nigdy nie miałem podobnie upokarzającej sytuacji.

A czy wy spotkaliście się z takim traktowaniem w sieci Lidl?

Zdjęcia poniżej na dowód:
Argajl - Czy spotkaliście się z taką sytuacją w #lidl ? Musiałem parę dni ochłonąć by...

źródło: IMG_3006

Pobierz
  • 178
  • Odpowiedz
@Argajl: bo te kasy z lidla sa do #!$%@?. Na zachodzie chodzisz sam ze skanerem i nabijasz produkty do koszyka. Na koniec co najwyżej obsluga sprawdza trzy losowe produkty i heja. Mieszkajac za granicą w życiu nie uzylem standardowej kasy majac do wyboru takie rozwiązanie. Te kasy z lidla i biedry to jakis niesmieszny zart. Ani to szybsze ani wygodniejsze wiec po #!$%@?? By zrobic dobrze korporacji ktora moze zatrudnic
  • Odpowiedz
@Argajl: Czemu nie czekałeś na wolną kasę XXL? Zazwyczaj są dwie. Też robię duże zakupy, w tym np. 2 zgrzewki wody i zawsze się mieszczę. Nawet jak mi się nie chce czekać to się kasuje na dwa razy na mniejszej kasie. W sensie płacę za połowę co się zmieści na kasie, ładuję do wózka i kasuję drugą połowę. Nigdy się nie czepiali.
  • Odpowiedz
@Argajl: wy w tej Warszawie (i dużych miastach) lubicie jak wam wszyscy dookoła mówią co macie robić i nawet to wykonujecie się nie buntujecie.
Widzę że grzecznie zrobiłeś to co ci kazali i co najwyżej pomarudziłeś na wykopie zamiast zostawić wózek z towarem w sklepie.
  • Odpowiedz
@Argajl: ja bym się wkurzył, wyładował wszystko na tę kasę a potem wyszedł.

Bo prawda taka, że jakby chciała, to by kasę otworzyła.
W innych lidlach itp. otwierają.
  • Odpowiedz
Czy w tej kasie samoobsługowej można płacić gotówką, bo jeśli nie i pracownik sklepu odmawia otwarcia normalnej kasy, to w świetle polskiego prawa jest to zabronione.


@Pradi: właśnie można płacić gotówką. Kasjerka podchodzi do samoobsługowej, coś tam klika, bierze od ciebie kasę i idzie do "normalnej" kasy i za chwilę przynosi ci resztę. Już nie pamiętam z której kasy paragon się drukuje.

Raczej nie jest to wymysł kasjerek że kierują
  • Odpowiedz
@Argajl: Co? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale się dałeś kolego sfrajerzyć. Albo bym poczekał do normalnej kasy, albo po prostu zostawiłbym wózek i wyszedł. Na etat kasjera się nie pisałem.
  • Odpowiedz