Wpis z mikrobloga

Skończyłem 3 miesiące NEETu, znalazłem robotę. Teraz chciałbym się podzielić moimi wnioskami na tym bezrobociu:
- koncepcja dni tygodnia przestała dla mnie istnieć gdzieś po 3 tygodniach obijania się - wydawało mi się że dzisiaj wtorek a wtorek był 2 dni temu, jedynie rodzina w domu w weekend jako tako prostowała moją świadomość tygodnia
- spodziewałem się, że #!$%@?ę se zegar dobowy ale nie, grzecznie szedłem spać o północy, wstawałem o 8-9 bez budzika
- obejrzałem kilka filmów i seriali, które mi zalegały
- kilka razy skorzystałem ze zbiorkomu zamiast z własnego auta (ceny paliwa) - jako bezrobotny menel z nadmiarem czasu to nie narzekałem ale generalnie transport publiczny nie jest dla kogoś kto ma rigcz oraz szacunek do własnego czasu xD
- odkryłem, że w moim mieście jest "smart" radar połączony z sygnalizacją na przejściu dla pieszych więc jak w odpowiednym momencie dodam gazu to zdążę przeskoczyc na zielonym ale inni za mną zostaną zatrzymani przez "karne" czerwone trwające 10 sekund
- gotowałem dużo własnego żarcia i to było fajne
- chodzenie na rozmowy o pracę jest #!$%@?ące
- jeżeli weźmiesz kartonową tulejkę po papierze WC i włożysz ją w drugą to możesz to zrobić 11 razy, potem karton jest za gruby aby upchać ich więcej

#neet #przemysleniazdupy
SzubiDubiDu - Skończyłem 3 miesiące NEETu, znalazłem robotę. Teraz chciałbym się podz...

źródło: foto

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SzubiDubiDu: Zazdroszczę. Jak wróciłem z Niemiec to też sobie zrobiłem 3 miesiące neetu I to był najlepszy czas w moim życiu. Tyle, że ja mieszkałem bez domowników i dni tygodnia się już całkowicie zlaly xd
  • Odpowiedz
Zazdroszczę teściowi, który jest emerytem górniczym xD
Na emeryturkę przeszedł w wieku ~45 lat, dostając w okolicach średniej krajowej, która co roku jest dobrze rewaloryzowana, do tego jeszcze wpada trzynastka. Chłop za młodu nie miał zbyt dużo rozrywek, więc na emeryturze poprosił o złożenie mu jakiegoś dobrego PCta do grania. I tak już mija mu prawie dwudziesty rok NEETowania, zero zmartwień, zero pośpiechu w życiu, podobnie nie pamięta jaki jest dzień tygodnia
  • Odpowiedz
@pyszniarz Zwykle kamerki, najczęściej (zawsze?) ustawione na wysięgniku sygnalizacji. Do tego mogą dochodzić różne systemy organizacji ruchu w większych miastach albo na bardziej obleganych drogach

To nie żaden radar od wystawiania mandatu, więc nie masz znaków informujących, pomalowanych ich na żółto i homologacji też nie muszą mieć z tego co wiem

Edit widzę że w niektórych miejscach znak jednak jest, ale to raczej nie reguła.
  • Odpowiedz
koncepcja dni tygodnia przestała dla mnie istnieć


@SzubiDubiDu: Jak siedziałem na bezrobociu półtora roku to tylko subskrypcje z youtuba przypominały mi jaki jest dzień tygodnia. W sensie że youtuber w poniedziałki wrzuca filmiki z x a w środy z y.
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: To jeszcze nic, znam jedno miejsce gdzie jak ruszasz ze świateł to musisz pocisnąć co najmniej 80-90 na 70 (dobry kilometr albo więcej) żeby zdążyć na drugie na zielonym inaczej stoisz sobie kolejne kilka minut, tak jest ustawiona zielona fala, a raczej czerwona.
  • Odpowiedz
  • 10
@SzubiDubiDu jedyny znany mi efekt jaki takie karne czerwone osiągnęło to to że ludzie zaczęli na nim przejeżdżać i jak kiedyś jakiś dzieciak przechodził to został potrącony
  • Odpowiedz
@pyszniarz: sporo miast na Śląsku tak ma, np. w Gliwicach to jest standard że jak jedziesz do skrzyżowania za szybko to zmienia się na czerwone bo są kamery (inteligentne sterowanie ruchem).
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu a jak ogólnie samopoczucie psychiczne? co robiłeś przez te 3 miesiące? poznałeś nowych ludzi?

sam wybieram się na może nie neet ale robię przerwę. Zwalniam się obecnie - okres wypowiedzenia i planuje zacząć pracę od września/października. Tylko że na pewno coś się poucze w tym czasie. Nie mówiąc o namiętnym randkowaniu w nowym miejscu zamieszkania jakim jest warszawa xd
  • Odpowiedz
Znam parę wiosek gdzie nawet jadąc 50 na 50 dostaniesz karne XD ale jak 40 to nie.


@Szalom:

Znam parę wiosek gdzie nawet jadąc 50 na 50 dostaniesz karne XD ale jak 40 to nie.


To ja przebijam, do niedawna były u nas 2-3 radary które haltowały już przy 40km/h na ograniczeniu 50 ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@markhausen: Już myślałem że znam twojego teścia z Twitcha ale przypomniałem sobie że ten streamer nie ma dzieci.
Były górnik,żonaty,ze 20 lat na emeryturze albo rencie.
Często streamuje Russian Fishing 4 i kompa ma porządnego.
  • Odpowiedz