Wpis z mikrobloga

TL;DR
Wygraliśmy proces z „Do Rzeczy”.

-----------

W 2023 ujawniłem kulisy działania sekty prowadzonej przez ks. Łukasza Kadzińskiego, pisząc o tym m.in. na Wykopie:

https://wykop.pl/link/7144919/bylem-w-sekcie-czesc-i

Następnie powstały reportaże na ten temat w ogólnopolskich mediach.

Wszyscy dziennikarze piszący na ten temat próbowali uzyskać wypowiedź tzw. „drugiej strony”, czyli ks. Kadzińskiego i członków jego sekty, czego guru i jego wyznawcy odmawiali. W tym czasie jedna gazeta przyjęła rolę rzecznika prasowego sekty. Tą gazetą było „Do Rzeczy”. Tygodnik pod kierownictwem Pawła Lisickiego postanowił bronić sekciarzy nie zważając ani na fakty, ani na prawo prasowe. W 2023 r. „odrzeczowi” autorzy felietonów, wywiadów, notatek i oświadczeń zrobili wiele, żeby zafałszować prawdziwy charakter działalności ks. Kadzińskiego.

Jako sygnalista i osoba wypowiadająca się obszernie w mediach o tej patologii, dostałem rykoszetem. „Do Rzeczy” publikowało przekłamane i oczerniające informacje na mój temat, nie próbując nawet się ze mną skontaktować. Po bezskutecznych próbach rozwiązania tej sprawy polubownie, postanowiłem skierować pozew do sądu cywilnego z żądaniem sprostowania.

Z Waszą pomocą w marcu wytoczyłem proces Pawłowi Lisickiemu. W tym tygodniu Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił w całości żądanie mojego pozwu, nakazując redakcji publikację sprostowania w druku i na stronie internetowej. W komentarzu wrzucam całość wyroku.

Teraz Paweł Lisicki ma do wyboru albo poczekać na uprawomocnienie wyroku i go wykonać, albo złożyć apelację. Będę informował o dalszych wydarzeniach w tej sprawie.

#egzorcyzmypolskie #neuropa #bekazprawakow
pkostowski - TL;DR
Wygraliśmy proces z „Do Rzeczy”.

-----------

W 2023 ujawniłem ku...

źródło: tygodnik_od_rzeczy

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 42
a są uwzględnione warunki jak ma wyglądać sprostowanie? W sensie wielkość liter itd?


@Castel-Gandolfo: W pierwszym komentarzu masz pełną treść wyroku, który to uwzględnia. Pozew pisała adwokatka, która się specjalizuje w takich sprawach, więc od początku tego pilnowaliśmy.
  • Odpowiedz
  • 6
serio popierasz egzorcyzmy?


@siepan: Jest duży popyt na usługi magiczno-uwalniające. Uważam, że lepiej to trzymać pod kontrolą instytucji niż oddawać ludzi w ręce egzorcystów-freelancerów z podziemia. Oczywiście to założenie będzie działać tylko wtedy, jeśli katoliccy księża będą odprawiać modlitwy wg tego, co mają zapisane w rytuale, a nie odtwarzać sceny z amerykańskich horrorów i dodając do tego elementy molestowania seksualnego.

Doceniam wszelkie próby powstrzymania tej szarlatanerii, chociaż jednocześnie nie wydaje
  • Odpowiedz
  • 7
Ile hajsu od nich chcesz? tylko nie mów, że walczysz o samo sprostowanie.


@Tsukuyomi: Walczę o samo sprostowanie. Zostałem przekonany, że tak będzie taniej i (przede wszystkim) szybciej.

W szerszym kontekście chodzi więcej niż tylko o osobisty spór z dawnymi kumplami albo redakcją prawicowego brukowca. W mojej publicznej działalności sprzeciwiam się molestowaniu seksualnemu bezbronnych kobiet (egzorcyści) i przemocy wobec dzieci (Kadziński). Tygodnik Lisickiego przedstawił mnie z tego powodu jako człowieka, który hejtuje pobożnych katolików. Pozostawienie tego bez odpowiedzi zaszkodziłoby o wiele ważniejszej sprawie niż moje dobre imię, dlatego uznałem, że muszę się bronić przed
  • Odpowiedz