Wpis z mikrobloga

@jozef-dzierzynski: Tak się składa że wiem jaki ma bagażnik corolla kombi bo mam taką xD
Jak sobie zadasz trochę trudu i na YT nawet poszukasz filmów o tym samochodzie to dowiesz się że pomimo swoich gabarytów jest całkiem pakowny. Skoro są ludzie którym odpowiada taka pojemność bagażnika w suvie to w czym problem bo nie ogarniam
  • Odpowiedz
  • 0
Wspinanie się do auta to wygoda? To dlaczego nie jeździmy ciągnikami siodłowymi bez naczep?


@kogut_20: Co ciekawe dokładnie to robią amerykanie, tłumacząc bezpieczeństwem. Gdyby nie ciasnota Europejskich miast pewnie mielibyśmy to samo
  • Odpowiedz
  • 0
Gówno prawda, samochody były tańsze, ale mialeś 700 zł wypłaty, później 1200-1500 wypłaty to samochody też były droższe tak działa inflacja. Nie pisz nic o świecie kiedy w USA na przykład ludzie ponownie wrociliby do kombi bardzo chętnie bo się okazuje, że są na przyklad lżejsze i mniej palą tak jak to było w czasach kryzysu z przerzuceniem się na azjatyckie auta.


@Cztero0404: Obecnie też za wszystko się dopłaca, ale
  • Odpowiedz
@Rustyyyy ale mówimy o wygodzie, nie o bezpieczeństwie. Bezpieczeństwo to inna sprawa. Oczywistym jest, że siedząc wyżej, kiedy dojdzie do zderzenia z niższym pojazdem, mamy mniejsze szanse na uraz czy śmierć. Ja mówię tylko o wygodzie i wyczuciu auta.
  • Odpowiedz
@robertx ale ja właśnie jeździłem kiedyś dusterem, BMW X3 i jakiś czas użytkowałem fiata pandę w wersji jakiejś tam 4x4 cross i ta ostatnia była najgorszym samochodem, jakim jeździłem, właśnie ze względu na wsiadanie/wysiadanie i pozycję za kierownicą
  • Odpowiedz
bo samochodu z salonu nie kupuje najczęściej 20 kilku latek tylko ludzie jednak trochę już starsi którzy doceniają tak banalne rzeczy jak komfort wsiadania czy wysiadania z samochodu. A ten w wyższych samochodach jest nieporównywalnie większy niż w samochodach które są po prostu niższe.


@robertx: I nie tylko - wyżej się siedzi, więcej się widzi (jak się stoi na światłach między dwoma innymi suvami to wtedy czuć różnicę), lepsze poczucie
  • Odpowiedz
@Rustyyyy: Wózka potrzebujesz tylko przez pewien, relatywnie krótki czas. Nie kumam tego wymogu zapakowania wózka, nawet dla bezdzietnych xD Mam crossovera i to auto idealne do miasta i pod miasto. Parkuj sobie tymi combi na parkingach w mieście, gdzie miejsca są małe, a ludzie parkują jak idioci. Większość par ma max 1 dziecko, zawsze możesz złożyć jedno tylne siedzenie jak brakuje tego miejsca. No ale fakt, 3/4 crossoverów je tylko
  • Odpowiedz
@robertx:

Skąd pomysł że suvy są niewiadomo jak droższe? W cenie 100-150k masz duży wybór całkiem spoko


Tu nie chodzi o to, że nie ma wyboru w danej cenie. To auto zawsze jest droższe od niższego odpowiednika. Np wspomniany tu captur jest 15% droższy od Clio. Chociaż akurat ten jest jednym z najbardziej sensownych crossoverów, bo ma dość duży bagażnik i przesuwaną kanapę
  • Odpowiedz
@jozef-dzierzynski: Cena tutaj gra taka rolę, że w cenie crossovera masz zwykle auto klasy wyżej. 😉 Po prostu na czymś trzeba zarabiać. Jak spojrzysz na dokładną terminologię to Tiguan nie jest SUV a SAV, dopiero Touareg jest SUV czyli masz rację. Ludzie jakoś zaczeli za bardzo wszystko SUVować byle pierdziołka wyższego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dorth: Mordo jesteś jak ten typ co w trakcie gry w monopol wyjmuje kartkę i zaczyna czytać zasady ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@robertx dla mnie suv stał się wybawieniem od bólu kręgosłupa na długich trasach, tak siedzę wyżej i widzę lepiej a moja żona która ledwo jeździ wozi nim bezpiecznie dzieci do przedszkola jak w coś przywali to się nie martwie bo dziecko jest w dużym suvie bezpieczne …proste
  • Odpowiedz
bo samochodu z salonu nie kupuje najczęściej 20 kilku latek tylko ludzie jednak trochę już starsi którzy doceniają tak banalne rzeczy jak komfort wsiadania czy wysiadania z samochodu.


@robertx: Mój ojciec ok 60 roku życia zaczął doceniać suvy bo do kombi po prostu tragicznie mu się wsiada. Mi też zaczyna w kręgosłupie #!$%@?ć a do suva wsiada się bardzo wygodnie.
  • Odpowiedz