Wpis z mikrobloga

Rozpiertala mnie najbardziej w mentalności Polaków to, że jak ja bym podszedł do jakiegoś Polaka, który potrzebuje kasy i zaproponował mu. Stary pożyczę Ci 300 k, a ty mi oddaj 400 to by mnie nazwał krwiopijcą, oszustem i jeszcze pewnie rzucił się z pięściami, że mu proponuję skrajnie nieopłacalne warunki.

Ale jak w banku ładna pani w białej koszuli i butach na obcasie da papierek do podpisania to polak z radością zgodzi się i będzie spłacać nawet 600-700 k za pożyczenie 300 k.

Wystarczy, że dadzą mu wodę do picia w plastikowym kubku i długopis z logo banku na pamiątkę.

No, ale tak zapomniałem o "nadpłatach". Wszyscy kogo byś nie zapytał to w 2 lata już "prawie" spłacili kredyt na 30. xD

#nieruchomosci #koalicjadeweloperska #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny
  • 46
  • Odpowiedz
Stary pożyczę Ci 300 k, a ty mi oddaj 400 to by mnie nazwał krwiopijcą, oszustem i jeszcze pewnie rzucił się z pięściami, że mu proponuję skrajnie nieopłacalne warunki.


@MakiawelicznyAltruista: A mogę oddawać CI przez 30 lat? To spoko, chętnie pożyczę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jak w banku ładna pani w białej koszuli i butach na obcasie da papierek do podpisania to polak z radością zgodzi się


@MakiawelicznyAltruista: Moja była gruba, brzydka i nawet nie dostałem długopisu.

A i tak czuję że wygrałem życie, bo od tego momentu ceny urosły szybciej niż płaciłem odsetki (więc efekt by się tylko pogłębił bo oprócz rosnącej ceny byłyby jeszcze odsetki od tej wyższej kwoty xD).
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: Wysokość raty nie zmienia się "dowolnie", na podstawie twojego widzimisię, a "jakieś wskaźniki" nie biorą się z dupy. Takie rzeczy to możesz mieć w mokrych snach, gdzie jesteś jedyną instytucją finansową na rynku i nie ma żadnej konkurencji. Nawet chwilówki mają ściśle określone zasady - obmyślane tak by wycisnąć kasę z ludzi, ale nie ma tam "dowolności".
  • Odpowiedz
No, ale tak zapomniałem o "nadpłatach".


@MakiawelicznyAltruista: ale wiesz, że jak twoja nadpłata leci na kapitał to zmniejszają ci się odsetki 2 razy szybciej? https://kalkulator-kredytowy.azurewebsites.net wygeneruj sobie jeden kredyt z ratą 3k i drugi na 1500 z nadpłatą 1500 to będziesz mieć tyle samo odsetek. Sranie po nadpłatach to akurat idiotyzm. Jak taki kredytobiorca ma do wyboru obowiązkową ratę 3k vs obowiązkową 1500, która z perspektywą nadpłat da tyle samo
  • Odpowiedz
Stary pożyczę Ci 300 k, a ty mi oddaj 400 to by mnie nazwał krwiopijcą, oszustem i jeszcze pewnie rzucił się z pięściami, że mu proponuję skrajnie nieopłacalne warunki.


@MakiawelicznyAltruista: Z du... wyjąłeś tą swoją wizje? Obcemu pożyczasz czy np bratu? To kolosalna różnica.
  • Odpowiedz
@Pandillero: dlaczego akurat UE?

Łatwo wygoglac kilkadziesiąt krajów na świecie z droższymi kredytami niż u nas, w zasadzie to chyba więcej jest tych krajów ktore mają droższe niż my niż tych co mają tańsze
  • Odpowiedz
@Pandillero: nie uwzględniasz do matematyki rzeczywistości. Ludzki mózg za bardzo jest kuszony wszystkim dookoła by karnie miesiąc w miesiąc nadpłacać te 1500.
  • Odpowiedz
No, ale co z tego, że urosły, jak teraz będą spadać i wrocą do tego za co kupiłeś i jeszcze niżej?


@MakiawelicznyAltruista:

1) Dzięki temu że jestem wreszcie na swoim mogłem zacząć się starać o dziecko - wartość niepoliczalna, na wynajmie absolutnie bym się na to nie zdecydował. No i dochodzi już rok mieszkania w komfortowych warunkach zamiast jakiejś ruinki oferowanej przez landlorda - nie będę przecież remontował cudzej chaty
  • Odpowiedz