Wpis z mikrobloga

Rozpiertala mnie najbardziej w mentalności Polaków to, że jak ja bym podszedł do jakiegoś Polaka, który potrzebuje kasy i zaproponował mu. Stary pożyczę Ci 300 k, a ty mi oddaj 400 to by mnie nazwał krwiopijcą, oszustem i jeszcze pewnie rzucił się z pięściami, że mu proponuję skrajnie nieopłacalne warunki.

Ale jak w banku ładna pani w białej koszuli i butach na obcasie da papierek do podpisania to polak z radością zgodzi się i będzie spłacać nawet 600-700 k za pożyczenie 300 k.

Wystarczy, że dadzą mu wodę do picia w plastikowym kubku i długopis z logo banku na pamiątkę.

No, ale tak zapomniałem o "nadpłatach". Wszyscy kogo byś nie zapytał to w 2 lata już "prawie" spłacili kredyt na 30. xD

#nieruchomosci #koalicjadeweloperska #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny
  • 46
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: rrso na kredytach hipotecznych jest gdzieś 1.5 punkta procentowego powyżej tego co jest na obligacjach teraz. A jak stopy spadną to będzie to podobny poziom.

Te 600k które oddajesz średnio po 15 latach (licząc, że oddajesz cały czas tyle samo przez 30 lat) jest warte niewiele więcej niż 300k co pożyczyłeś
  • Odpowiedz