Wpis z mikrobloga

I to jest krytyka a nie mowa nienawiści jakbyś nie ogarnął


@andsmith: problem w tym że jest dokładnie na odwrót. Krytyka pewnej prawicowej partii była odbierana jako atak na nią, kłamliwy, zmanipulowany atak na konfederację. Czasem nazywane tak było samo puszczenie wypowiedzi osób związanych z tą partią. Tymczasem żadne "lewactwo" nie nazywa krytyki mową nienawiści. Chyba że dla ciebie krytyka to zwroty na przykład "ich wszystkich powinno się zamknąć w
  • Odpowiedz
llica w ramach tej samej trasy koncertowej. Z tego co zrozumiałem, za całą trasę odpowiada Live Nation, więc ciężko tutaj powiedzi


@Tymajster: ty jestes zdrowy? przeciez obecne niechec do uzywania wyimaginowanych zaimkow badz twierdzenie, ze sa 2 plcie - w niektorych krajach jest uzywane za mowe nienawisci
  • Odpowiedz
Tymczasem żadne "lewactwo" nie nazywa krytyki mową nienawiści


@aarahon: co jesteś gotów postawić na to twierdzenie? Tak z ciekawości, zakładam że nie znasz wszystkich lewicowych partii i poglądów a pomimo to jesteś wybitnie pewny siebie.

kłamliwy, zmanipulowany atak na konfederację.

Takie rzeczy akurat zdarzały się na wykopie. Były też ataki sensowne, ale istniały ataki manipulujące i oderwane od rzeczywistości. Chyba że twierdzisz że żadnego takiego ataku na wykopie nie było
  • Odpowiedz
  • 1
@GratisLPG: gdzie tu jest na wykopie jakakolwiek rzetelna i racjonalna krytyka lewoskrętnych, a nie mylnie rozpoznawanych jako lewackie liberalnych poglądów? można pytać i pytać, a wszystko sprowadza się do aksjomatu moralności: czy ma się empatie dla innych ludzi i czy chce się zmniejszyć biedę ekonomiczną niższych warstw społecznych; jeśli to jest podstawowa różnica, to nie ma o czym zbytnio dyskutować, bo to zawsze będzie "nie, bo ja nic nie dostałem,
  • Odpowiedz
@GratisLPG: W wielu przypadkach chyba warto jednak ugryżć się w język? "Oświecenie" chłopa że wygląda żle bo jest niski czy ma zakola i żeby coś z tym zrobił niczego nie polepszy a często tylko pogorszy sprawę. Można to odniesć do masy rzeczy które są problemami trudnymi do naprawy dla tych co nie są default human model.
  • Odpowiedz
  • 1
@Domiman: twierdziła że osoby trans chcą napastować kobiety w łazienkach. Zajebista krytyka wcale nie ma w tym hejterskiego uprzedzenia no wcale.
  • Odpowiedz
  • 0
@Domiman: Coś tam słyszałem, ale nie śledziłem tego. Pytanie czy rzuciło takimi oskarżeniami 2 osoby, czy np. całe grupy.

Kiedyś była podobna afera z Adele i się okazało, że jakiś jeden przegryw chyba wrzucił na twittera, a śmieszni dziennikarze na podstawie tego jednego tweeta zrobili artykuły xD
  • Odpowiedz
co jesteś gotów postawić na to twierdzenie? Tak z ciekawości, zakładam że nie znasz wszystkich lewicowych partii i poglądów a pomimo to jesteś wybitnie pewny siebie.


@Usmiech_Niebios: 100 zł na wskazaną fundację, zbiórkę. Za dużo razy spotkałem się z manipulacjami osób wyśmiewających "lewactwo" żeby wierzyć w takie rzeczy. No fakt, jak ktoś kłamie 97 razy to za 98 może zdarzyć się że powie prawdę ale jest to ryzyko które akceptuję.
  • Odpowiedz
Pokaż mi cytat w którym zieje nienawiścią i transfobią.


@Domiman: Przykład w załączniku.

Rowling od początku jest otwarcie transfobiczna. W sensie dla niej płeć jest czymś przyspawanym, bez żadnych innych kontekstów, jak dla rasowego prawaka. Więcej, Rowling lajkowała też content transfobicznych trolli na tweeterze i również opowiadała się za ludźmi, którzy z powodów swojej transfobii mieli problemy np. na uczelni.

Żeby tego było mało, w jej książce kryminalnej o morderstwach
johny-kalesonny - >Pokaż mi cytat w którym zieje nienawiścią i transfobią.

@Domiman:...

źródło: jk-rowling-tweet-16394585994x3

Pobierz
  • Odpowiedz
@aarahon: dobrze, zatem dla wskazanych parametrów brzegowych testowo sprawa noblisty Jamesa Watsona:
https://www.bbc.com/news/world-us-canada-46856779

In 2007, the scientist, who once worked at the University of Cambridge's Cavendish Laboratory, told the Times newspaper that he was "inherently gloomy about the prospect of Africa" because "all our social policies are based on the fact that their intelligence is the same as ours - whereas all the testing says not really".

While his hope was that everybody was equal, he added, "people who have to deal with black employees find this is not true".

After those remarks, Dr Watson lost his job as chancellor at the laboratory and was removed from all his administrative duties. He wrote an apology and retained his honorary titles of chancellor emeritus, Oliver R Grace professor emeritus and
  • Odpowiedz
- jakość źródła - BBC wystarczy?


@Usmiech_Niebios: no źródło jest prawilne.

- jakość zgodności - "ich wszystkich powinno się zamknąć w domu wariatów" - tego nie powiedział. Czy powiedzenie "intelekt czarnych i białych jest różny, ten kto miał do czynienia z czarnymi pracownikami o tym wie" jest do tego
  • Odpowiedz
@aarahon: ok, zobaczmy zatem co o tym myślisz:
https://www.theguardian.com/commentisfree/2007/oct/21/watsonsbadscience

What is scientifically untenable - and indeed scientifically meaningless - is to claim that average differences in intelligence, as measured by IQ scores between different population groups, are caused by genetic differences between those groups - the core thesis of pseudoscientific racism. As for freedom of speech, these freedoms are and must be constrained. We don't have the right to casually
  • Odpowiedz