Wpis z mikrobloga

  • 5
@jankowalski811: taaa, w top najbogatszych krajów świata pracująca para albo dwóch pracujących kolegów nie są w stanie wynająć mieszkania z dwiema sypialniami. Nie mówię o panach polskich wsi odkładających wszystko aby wydawać w PL.
  • Odpowiedz
@cotozazycie nie wiem o czym mówisz. Z pensji na poziomie 35k nok netto wynajmuję mieszkanie z dwoma sypialniami, jadalnią, salonem, garażem, full inclusive za 11k i spłacam nowe auto.
Aaaa, sorry, ominął mnie sarkazm XD.
  • Odpowiedz
  • 0
@ElMagiko:

To było poważne pytanie, w sensie czy jesteś ogólnie zadowolony z życia, stałości pracy tak w sensie materialnym. Jakby liczyło się dla ciebie tylko tych kilka aspektów.
. Stosunek ceny najmu, żywności, utrzymania samochodu, opłat do zarobków
. Stałości, warunków zatrudnienia, uczciwości pracodawcy, współpracowników
  • Odpowiedz
@cotozazycie zadowolony, stała praca, wynajmuję tanio, żywność kupuję w Szwecji niedaleko, z wypłaty zostaje dużo kasy, warunki pracy bdb, dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne i podróżne, także obejmuje kalectwo lub śmierć, wakacje są obowiązkowe. Pracodawca nie może wiedzieć co jest powodem chorobowego a opinia twojego lekarza jest niepodważalna. Prawo pracy zawsze po twojej stronie. Pensja płacona ostatniego dnia miesiąca zawsze na czas. Kilka imprez w roku, prezenty na święta. W 2019 przesiadłem się
  • Odpowiedz
  • 0
@ElMagiko: no to spoko. Ja myśląc o zamieszkaniu w NO chyba celowałbym w jakieś małe miasto na południe/wschód od Oslo. Zachodnie wybrzeże ma piękne góry ale klimat kiepski, no i te góry pewnie się opatrzą po pewnym czasie.
  • Odpowiedz
@cotozazycie no i tu mnie masz. Mieszkam w Aurskog, wschód od Oslo jakieś 40km, do Szwecji 60km. Praca w Skedsmokorset, dojazd 35km. 40km do lotniska Gardermoen. Polecam miasto i gminę Lillestrøm, stąd wydostaniesz się w każdym kierunku, dużo miejsc pracy w każdym zawodzie. Drogi wolne od opłat.
  • Odpowiedz