Wpis z mikrobloga

Wiem, że od słynnego posiedzenia sejmu, gdzie była omawiana sprawa flipperów, minął już tydzień.

Ale cały czas nie mogę dojść do siebie po wypowiedzi Jachiry.

Byłam w stanie zaakceptować, że ma takie zdanie o flipperach. Co prawda, ch*jowo, bo nawet Konfa dała jej owacje, no ale okej.
Jednak zaczęła mnie zastanawiać inna rzecz. Mianowicie ile Jachira zapłaciła za swoje mieszkanie od flippera, którym jest zachwycona (wypowiedź utrwalona na sprawozdaniu stenograficznym).

I teraz tak.
W oświadczeniu majątkowym widnieje, iż Jachira posiada 3 mieszkania.
1. o wartości 330tys zł
2. o wartości 600tys zł
3 o wartości 840tys zł (zakup nieruchomości ze środków sprzedaży nieruchomości przysługującej z tytułu dziedziczenia)

Wychodzi na to, iż Jachira musiała kupić mieszkanie 1 i 2 za swoje pieniądze.
Fajnie. Tylko, że jej dochód z tytułu bycia posłanką wynosi niecałe 200k rocznie - do tego dochodzi jeszcze kasa za wynajem jednego z mieszkań, które posiada. Jachira jest posłanką od 5 lat, więc nawet jeśli jej dochód wynosił te 200k rocznie, to i tak nie byłaby w stanie kupić tych mieszkań za te pieniądze, bo to oznaczałoby, że musiałaby wydać na nie absolutnie wszystkie pieniądze z pensji. Nie miałaby więc pieniędzy na życie/rachunki etc.
Jedyne zobowiązanie w oświadczeniu to kredyt konsumencki - akutalnie do spłaty ma ok. 27tys zł.
Z informacji jakie znalazłam, to jej stan cywilny to wolny, więc nieruchomości nie pochodzą raczej od ewentualnego męża.

Nasuwa mi sie pytanie, skąd ona miała ten niecały 1mln pln na dwa mieszkania?
Zanim została posłanką, zajmowała się aktorstwem, jednak Wikipedia mówi o jakiś epizodycznych rolach w serialach. Ma też kanał na YT, jednak ma zaledwie 10.5tys subskrybcji i nie prowadzi go aktywnie od kilku lat, więc raczej na kasę z reklam też nie ma co liczyć.

Wytłumaczcie mi wykopki, jak to możliwe, bo może ja czegoś nie rozumiem...

#sejm #nieruchomosci #flipmieszkania #jachira #drama #afera #csiwykop #polityka
Mrita - Wiem, że od słynnego posiedzenia sejmu, gdzie była omawiana sprawa flipperów,...

źródło: jachira

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@Mrita pani Jachira to głupia lewaczka tylko dla konfy i pisu.
Faktycznie, to babka która ma pojęcie i to najbardziej boli prawakow.
Ma totalnie zdrowe liberalne poglądy, dużo zdrowsze niż konfa.
  • Odpowiedz
@zagor: Jeżeli kupiła je 3 lata temu (a wtedy już i tak bańka była, tylko mniejsza), to fakt, mieszkania były tańsze, ale jej oszczędności mniejsze, ponieważ miała mniej czasu na ich skumulowanie, prawda?
  • Odpowiedz
  • 301
@Mrita: W 2019 na początku kadencji miała mieszkanie o powierzchni 34,5 o wartości 230 000. W latach 2018 i 2019 zebrała od patronów (Patronite) łącznie około 25 000, plus umowy zlecenie i o dzieło 17 000. Kredytów brak. Miała wtedy 31 lat. Możliwe że mieszkanie kupili jej starzy. No i jak widać wtedy były o wiele tańsze.

W 2021 w kwietniu odziedziczyła 1/2 domu po zmarłej babci Krystynie Jachirze o wartości 1 mln zł. Jej udział to 500 000 zł. Oraz trochę kasy po babci. Ma już oszczędności w kwocie 137 000 zł, mimo zakupu mieszkania (o tym dalej) z wkładem własnym rzędu 236 000 zł.

W tym samym czasie pojawia się mieszkanie 56 m² wzięte w kredycie (a raczej dwóch):
110 000
  • Odpowiedz
  • 0
@Mrita pensja poselska to jedno, oni w dodatkach mają drugie tyle i jeszcze dodatkowa kasa na prowadzenie biura poselskiego. Spokojnie idzie 40+ miesięcznie wyciagnac
  • Odpowiedz
Bardzo dobre pytanie.
Na przykładzie Klaudii wynika, że politycy chetnie inwestują w betonowe złoto.
W przypadku osób prywatnych nie mam nic do gadania ale posłowie sami głosują/ustanawiają prawo.
Czy to nie jest konflikt interesów?
  • Odpowiedz
@Mrita: Jej pierwsze mieszkanie to lokal w kamienicy, który odziedziczyła lub odkupiła od miasta za 10% wartości. Może to być największy spośród tych lokali.
  • Odpowiedz
@Mrita: jak już ciebie @dr3vil pięknie wyjaśnił, to powiedz mi @Mrita, czy tak samo wietrzyłeś spiski jak obajtek z udokumentowanym kilkuletnim dochodem 1 mln zł miał nieruchomości za 7 mln?
  • Odpowiedz