Wpis z mikrobloga

Stworzyłem skrypt w Pythonie i okazało się, że są ludzie, którzy są w stanie za to zapłacić i korzystać z tego jako narzędzie. Jestem nietechniczny i zastanawiam się w jaki sposób mogę w jakiś podstawowy sposób to zabezpieczyć, żeby "bebechy" nie były na wierzchu jak teraz.

Kompilacja do .exe i jakieś podstawowe licencje?

#python #programowanie #webdev
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@Adas_Zgodka: puściłem interest check z wyceną 150 dolarów za dostęp i na ten moment 3 osoby proszą mnie, żebym pozwolił im wysłać mi hajs, bo chcą z tego korzystać - nie ma opcji, żebym udostępnił to za darmo
  • Odpowiedz
@Cygan_Edek: Każdą obfuskację można lepiej lub gorzej odwrócić i najważniejsze mięsko będzie się dało jakoś rozczytać z tego. Jeśli ukrycie kodu jest tak ważne, może da radę udostępnić to w modelu SaaS (o ile sam pomysł na to pozwala) i oferować "wynik działania" a nie sam skrypt?
  • Odpowiedz
  • 0
@PaaD: na pewno, ale mój dev za zrobienie z tego saasa wycenił to na 4k USD, co obecnie jest poza moim zasięgiem. Chciałbym złapać trakcje ze sprzedaży i dopiero myśleć o tym w którym kierunku iść z tym dalej
  • Odpowiedz
@Cygan_Edek: piszesz jakąś funkcję w chmurze dla której argumentem jest np. numer licencji, albo email użytkownika, a która zwraca listę kluczowych parametrów używanych dalej przez apkę
i jak nie ma w bazie odpowieniego wpisu (i.e. pirat :) ), to zwracane parametry są randomowe i całe obliczenia do dupy :)
  • Odpowiedz
  • 2
@Cygan_Edek Możesz przepisać to na język kompilowany, albo uruchomić w chmurze. Jeżeli to tylko skrypt to mogę Ci zrobić z tego saasa dużo taniej niż 4k ;)
  • Odpowiedz
@Cygan_Edek: dlatego pytałem co to robi, może sam bym skorzystał. Chyba że przelewam 150 USD a Ty mi odpisujesz żebym teraz szukał tak samo ludzi analogicznie jak ty bo nie ma żadnego narzędzia XD username checks out maybe
  • Odpowiedz
  • 0
@Adas_Zgodka: skrypt który robi część czarnej roboty na jednym z blockchainów - przydatne dla traderów. Na ten moment nie biorę żadnych pieniędzy od zainteresowanych, póki w jakiś podstawowy sposób tego nie zabezpieczę
  • Odpowiedz