Wpis z mikrobloga

Hipotetycznie, gdybym po 10 latach jako fullstack webdev z doswiadczeniem glownie w .NET/Blazor/JS chcial to zmienic - w co innego (tech) najlepiej wejsc zeby odejsc od webdevu i dodatkowo zaczac wiecej zarabiac? Embedded? Jaki jezyk/stack? Jest tu ktos komu sie .NET znudzil po jakims czasie i sie przekwalifikowal na cos innego i byl to wielki sukces?

#programowanie #programista15k #webdev #dotnet
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Milo900: bez sensu, biedacka technologia, słabe stawki. W tym miesiącu widziałem już trzy posty gości 10+ lat w branży co zarabiają 16-18k brutto, obstawiam, że OP ma podobnie xD

@Varin ja próbowałem na devopsa i póki co zanosi się na wielką porażkę, a nie sukces. Nie tak łatwo po 10 latach zmienić całkowicie stack, wiek nie ten no i wymagają wydajności seniora, jeśli chcesz seniorską stawkę utrzymać.
  • Odpowiedz
@Varin: Ja zmieniałem stack z C# na C# ale w innych zastowaniach i nie było to proste. ludzie chcę 3-5 lat doświadczenia. Inny schemat jest w top firmach które wiedzą że jak masz sporo oleju w głowie to nie ważne jaki język to opanujesz podstawy w 3 miesiące a w rok będziesz już na poziomie expert jeśli trzeba.
  • Odpowiedz
@Varin: musisz zmienić projekt w obrębie tej samej kontraktowni, która cię zna i która ma dobre relacje z klientem, żeby nie robił problemów. Znam kolesia, który przeszedł z tech leada SQL developera na frontendowca i zachował tę samą stawkę, a jak na tamte czasy miał mega dobrą
  • Odpowiedz
@testynaprodukcji

@zibizz1: expert - 3 miesiące. Widzę speedrunujemy już.


Nic takiego nie napisałem. Uznaje sie ze ekspertem zostaje sie po 10tys h. Rok to 2tys h pracy. Ale jesli nie lecisz od początku tylko znasz juz analogiczne rzeczy w innym języku i skupisz sie tylko na tym nowym wycinku to w 2tys h będziesz robil wrażenie jak ekspert.
  • Odpowiedz