Wpis z mikrobloga

ty się w barze mlecznym stosujesz


@essla: Stosuję się do zasady prawej ręki.
Niestety, dawno nie byłem w barze mlecznym, ale teraz nabrałem ochoty na jakąś rybkę w panierce z kompotem za max 20zł.
  • Odpowiedz
@Fishwater: W Niemczech jest tanio. Pamiętam, jak odwiedziłam Berlin tuż przed pandemią i zdziwiliśmy się z mężem, jak tanio można było zjeść. Weszliśmy do pierwszej z brzegu włoskiej restauracji i za dwa dania z piwami zapłaciliśmy wtedy 60 zł razem. Podobnie ceny przedstawialy się w innych miejscach, w których jedliśmy. Zdecydowana różnica w porównaniu np do Niderlandów, gdzie jest drogo.
Podejrzewam, że aktualnie jest oczywiście już drożej, ale ceny nie
  • Odpowiedz
@inga: Jedzenie na mieście w Berlinie jest faktycznie droższe, ale jak byłem na zakupach to wiele rzeczy (jogurty, owoce, chemia domowa) były w praktycznie identycznych cenach albo wręcz tańsze od polskich.
  • Odpowiedz
@DespotaAnalny: Wiadomo, ze jest trochę droższe, ale nie jest to aż taka duża różnica, biorąc pod uwagę, że jest to stolica bogatszego kraju. Taki Amsterdam, Londyn, czy nawet Lizbona są droższe od Berlina. No i jeszcze trzeba tutaj wspomnieć o taniej i sprawnej miejskiej komunikacji. Jazda samochodem też jest mniej stresująca niż w Waw.
  • Odpowiedz