Wpis z mikrobloga

Właśnie stałem się właścicielem mieszkania. Szukam protipów od ludzi co wyprowadzili się od rodziców pierwszy raz na swoje ale na kupione, a nie na wynajęte. Czego byście drugi raz uniknęli? Generalnie to będę mieszkał sam w mieszkaniu 58m2, więc trochę metrażu mam do poszalenia. Mam podłogi w dobrym stanie, ściany wiadomo do przemalowania. Meble kuchenne zostały i są w dobrym stanie, łazienka jedynie do lekkiego odświeżenia i tego najbardziej oczekiwałem od stanu mieszkania. Szczerze? Myślałem, że sprawy z szukaniem mieszkania i sprawy formalności są czasochłonne, ale dopiero teraz zauważyłem, że zabawa dopiero się zaczyna xD #nieruchomosci #mieszkanie #remontujzwykopem #remont
  • 12
  • Odpowiedz
@Visavi: No ale czym są protipy jakich szukasz? Bo masz chatę do jakiegoś tam odświeżenia, ale poza tym nic z wpisu nie wynika, także unikałbym srania do pobliskiego paczkomatu xD
  • Odpowiedz
@Visavi poczytaj jak dobieranie kolorow wplywa na to jak postrzegamy pomieszczenia (np jasna podloga I sufit I ciemniejsze sciany optycznie powiekszaja pomieszczenie)
A oprocz tego polecam zapoznac sie z Feng shui przed umeblowaniem.

Ps zobacz w jakim stanie masz instalacje elektryczna.
  • Odpowiedz
@Visavi:

zobacz w jakim stanie masz instalacje elektryczna.


I hydrauliczną. Ja w pierwszy dzień "na swoim" zalałam sąsiadów ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@G06DbT: ja kupiłam mieszkanie z lat 60 i wiedziałam że instalacja elektryczna jest do roboty, ale nie wiedziałam że jest aż tak "kreatywnie" zrobiona, bo chociażby kuchnia i łazienka były ładnie wyremontowane. Ilość dziwnych przedłużaczy zamontowanych bezposrednio do gniazdek czy dziwnie puszczonych kabli była zatrwazająca. Dziś przynajmniej czuje się bezpiecznie wiedząc że mam różnicówke i sensownie puszczone kable. Polecam to zrobić od razu, bo jak już będziesz mieć meble, to
  • Odpowiedz