Wpis z mikrobloga

@Skuner: Ale drzewa :O Skąd dokąd?
Widziałem na Twitterze foto z instalacji dosłownie szeregu Starlinków na wycieczkowcach :O
Sam mam przypadek domu wakacyjnego w miejscu gdzie sygnału komórkowego dosłownie nie ma, masz na szczycie domu i Mikrotik LHG LTE pozwala wycisnąć 17/3 mbps więc coś tam śmiga ale bez szału. Myślałem o Starlinku ale podobno niestabilny w ostatnim czasie (może przez wojne?)
  • Odpowiedz
@Saeglopur: W warmińsko-mazurskim działa normalnie, instalowałem w dwóch lokalizacjach i wyciska aktualnie po 130 M down właśnie na takie domki.
  • Odpowiedz
@dktr: Dodałem też ALT18 i ma wyniki super w normalnym terenie ale nie ma takiego wzmocnienia niestety jak LHG. To ty mi pomogłeś i wkręciłeś w Mikrotiki :D
  • Odpowiedz
@El_mirabel: Jeśli znasz się na IT, sieciach trochę i jesteś z tych sektorów to szybko się wgryziesz. Jeśli nie to warto speca żeby to jednak dobrze skonfigurował zwłaszcza w parze z punktem/punktami dostępowymi, decydowaniem co ma być routerem (LHG domyślnie nim są)
  • Odpowiedz
@Saeglopur: kompletne zero. Windowsa zainstaluję xD Ale dziękuję za cynk, dom na działce jest w dziurze telekomunikacyjnej. Zasięg tylko 5 minut dziennie łapie. Co najśmieszniejsze że 200 metrów od niego jest już spoko
  • Odpowiedz
@Skuner u mnie była długa walka, żeby przeszli z KVH na Infinity. Po latach się udało, po czym dosłownie po kilku tygodniach od modernizacji armator stwierdził, że „za kilka miesięcy zaczynamy upgrade do Starlink”. Fajnie, ale finansowo strzał w kolano. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz