Wpis z mikrobloga

ja tam zawsze takich opier*al*m. Przeważnie tłumaczą się, że mają za ciasne gatki żeby jechać po ścieżce rowerowej albo ich kółka są za wąziutkie. Tylko, że u mnie w mieście wszystkie nowe ścieżki rowerowe są asfaltowe. A i tak wielu po nich nie pojedzie. Główną ich cechą są ciasne gatki
  • Odpowiedz
Art. 33. [Obowiązki kierującego rowerem, motorowerem lub hulajnogą elektryczną]
1.
Kierujący rowerem lub hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeżeli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem lub hulajnogą elektryczną, korzystając z drogi dla pieszych i rowerów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować pierwszeństwa pieszemu.
  • Odpowiedz
To niech jeździ innym rowerem.


@wezsepigulke: a dlaczego nie może jeździć rowerem, który jest ogólnodostępny i dopuszczony do używania w Polsce?

ty musisz jechać maksymalnie szybko i tym się usprawiedliwiasz.


@assninja: jakie jest ograniczenie prędkości dla rowerów na ścieżkach rowerowych wszelkiego typu, i jak to mierzyć? Czy każdy rower ma homologowany licznik prędkości?
  • Odpowiedz
  • 1
@G06DbT No to jak jeździ specjalistycznym wyścigowym sprzętem to musi się pogodzić z niedogodnościami w jego użytkowaniu. Jesteś jakiś niepełnosprawny umysłowo że tego nie rozumiesz? Jak kupię Ferrari z prześwitem podwozia 3cm też wszędzie wygodnie nim nie pojeżdżę, ale wiem co kupiłem i jakie ma ograniczenia i nie będę się domagał przebudowy dróg publicznych do parametrów toru do wyścigów formuły 1.
  • Odpowiedz
nie będę się domagał przebudowy dróg publicznych do parametrów toru do wyścigów formuły 1.


@wezsepigulke: ale nikt nie domaga się czegoś takiego od ścieżek rowerowych! Wystarczy że będą asfaltowe, nie będzie fal dunaju, i nie będą kończyć się w polu czy też innym niebezpiecznym miejscu.

Budowa ścieżki rowerowej to nie jest fizyka kwantowa. Ale urzędnik w Polsce nie jeździ rowerem, więc nie wie jak to jest jeździć po czymś takim.
  • Odpowiedz
@G06DbT: nie rozumiesz tego co napisałem? No szkoda szkoda

To wyjaśnię: przeszkadzają mu inni ludzie i to że nie może tam sobie jechać 40. Więc rozwiązanie jest proste, niech jedzie wolniej.
  • Odpowiedz
  • 0
@G06DbT To i tak nie zwalnia z obowiązku jazdy taką ścieżką. I to jest koniec tematu. Idź tych urzędników nawracaj na właściwe tory, ale zjedź z drogi w takiej sytuacji. Masz też prawo do zmiany przepisów, ileś tysięcy podpisów od obywateli i masz ustawę w sejmie pod głosowaniem, do it. Ale głupie prawo to wciąż prawo, a jak będziecie wypisywać dyrdymaly że kolarzowka nie da się jeździć po kostce bez frezów
  • Odpowiedz
a jak będzie wypisywać dyrdymaly że kolarzowka nie da się jeździć po kostce bez frezów nikt was nie będzie szanował.


@wezsepigulke: ale ja jeżdżę kolarką po bruku, kostce, kamieniach, i nie mam z tym problemu ¯\(ツ)/¯

Przypominam, że powodujecie rokrocznie DWA RAZY więcej wypadków od TIRów.


@wezsepigulke: Gdzie większość kilometrów tirów to autostrady. Jak byś miał autostrady dla rowerów w takiej ilości jak dla samochodów, to statystyka by
  • Odpowiedz
  • 0
@G06DbT Oczywiście, dostawy materiałów na budowy tych dróg rowerowych, domów w okol, odbiór odpadów, zaopatrzenie sklepów koło których przejezdasz realizują rowerzyści. W Polsce masz trzy autostrady na krzyż chłopcze, spójrz na mapę. Ciężarówki jeżdżą tam gdzie wszystko inne.
  • Odpowiedz
@trzynastka: Ogólnie to był i tak tylko dodatek do komentarza, bo główna kwestia była inna.

Wyjątkowo mogą jeździć po chodniku, no bo jazda po chodniku jest zabroniona, ale wprowadzone są od tego wyjątki.

To, że pieszy ma na chodniku pierwszeństwo, to raczej oczywiste, nawet na ciągu pieszo-rowerym pieszy ma pierwszeństwo. Za to te rzeczy, o których napisałem, to wydaje mi się, że niewiele osób o nich wie.
  • Odpowiedz
@trzynastka: Ogólnie to był i tak tylko dodatek do komentarza, bo główna kwestia była inna.


Wyjątkowo mogą jeździć po chodniku, no bo jazda po chodniku jest zabroniona, ale wprowadzone są od tego wyjątki.


To, że pieszy ma na chodniku pierwszeństwo, to raczej oczywiste, nawet na ciągu pieszo-rowerym pieszy ma pierwszeństwo. Za to te rzeczy, o których napisałem, to wydaje mi się, że niewiele osób o nich
  • Odpowiedz